Čtvrtek, 23.5.2024
ChrudimVýstava

Mrtvý muž • Bohumíra Berenika Rychtařík

V radosti zveme na 1. výstavu Bohumíry Bereniky Rychtařík do Výstavní síně v Divadle Karla Pippicha. Vernisáž se uskuteční 17. dubna 2024 od 18 hodin.

Autorka sama nám k výstavě řekla pár slov:

“Výstava je, v jednoduchosti, o tom, co mě baví, tedy fotky a psaní, kterému říkám moje poezie. Jelikož činnost je třeba, a každý má svoji zálibu, práci, která ho baví, dělá ji s radostí a potom také nejlépe jak umí. Uvidíte zde přes stovku fotografií. Některé mají svůj název, jiné jsou bez názvu, další doprovází moje psaní. Názvy fotek často píši bez diakritiky, některé názvy jsou psány ve slovenštině, jiné tvoří čísla.

Fotografie jsem rozdělila do dvaceti témat, to pro moji orientaci. Jsou témata obsahující stovky fotografií, jiná mají desítky obrázků, další průběžně vznikají, sbírka obsahuje přes 2000 fotografií. Pro výstavu se mi podařilo zvolit fotografie tak, aby bylo zastoupeno každé z dvaceti témat.

  • Část fotografií je rámována v krásných rámech z Uměleckého rámování obrazů pana Jaromíra Švece v Chrudimi.
  • Část fotografií byla zarámována v Praze u společnosti Dantik.

Fotky jsou můj život, úlomky z mého života. Fotím, když je mi skvěle, fotím, když je mi zle. Obrázky vznikají „za pochodu“, tedy při běžných denních činnostech, při cestách vlakem, venku na procházce, doma, po cvičení, po práci… Dvě z témat nesou název ONA TVÁŘ, ONA TĚLO, zde fotím sebe. Dobře vím a znám jak těžký umí být smír s vlastním tělem. Z mého pohledu čas a místo nejsou podstatné, jelikož každý uvidí na fotkách dle svého, to co potřebuje a chce. Pouze malá část fotografií je stylizovaných. Fotím to, co je krásné pro mé oko.

Těším se, že najdete v mých fotografiích zalíbení při Vaší návštěvě.

Otevírací doba:

  • od 17. 4. do 19. 5.
  • ÚT–PÁ 10–13 14–17 h, SO, NE 14–17 h

 

Mrtvý muž

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz