Muzeum loutek bude dočasně uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum loutek ChrudimChrudimské Muzeum loutkářských kultur bude od 1. října 2009 dočasně uzavřeno pro veřejnost z důvodu budování výtahu pro bezbariérový přístup a následně z důvodu instalace nových výstav.

Na vybudování bezbariérového přístupu obdrželo muzeum od Ministerstva kultury investiční dotaci ve výši 3 500 000 Kč. Výtah pochopitelně nenaruší renesanční Mydlářovský dům, v němž jsou stálé expozice a roční výstavy, ale bude vybudován ve vedlejším objektu, kde jsou mimo jiné galerie pro krátkodobé výstavy, herna s loutkami a muzejní knihovna.
 
V každém podlaží pak bude proražen vstup do Mydlářovského domu. Zrušena bude část stálé expozice nazvaná Bez bariér v přízemí muzea a sál bude věnován ročním výstavám. V prvním poschodí Mydlářovského domu bude kvůli průchodu vystěhovaná jedna kancelář a vznikne zde další malý výstavní prostor.
 
Stálé expozici bude stejně jako dosud věnován prostor ve druhém a třetím poschodí a do budoucna je počítáno s rozšířením stálé expozice o půdní prostory a tím i zpřístupnění věžičky Mydlářovského domu jako součásti prohlídky muzea. Termín realizace těchto plánů bude ovšem záviset na finančních možnostech.
 
Své brány veřejnosti otevře muzeum vernisáží nových výstav 3. března 2010.

 

Více na www.puppets.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.