Muzikál Dracula oslaví 20 let v Pardubicích a Liberci

Muzikál Dracula oslaví 20 let v Pardubicích a LiberciLegendární muzikál Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese „Dracula“ se vrací na dvě exkluzivní představení, při kterých oslaví 20 let od své premiéry. Český muzikál století, jak je Dracula často nazýván, se představí 21. února 2015 v Pardubicích a 24. února 2015 v Liberci.

Muzikál Dracula je označován jako první velký český muzikál, který společně s Bídníky a „Jesusem“ odstartoval velký muzikálový boom v Praze. Světovou premiéru měl Dracula 13. října 1995. Režíroval Jozef Bednárik, choreografii vytvořil jeden z autorů Richard Hes a šéfproducentem se stal dnešní ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek. V pražském Kongresovém centru (v té době Paláci kultury) se hrál až do roku 1998 a vidělo ho kolem 1,2 milionů diváků. Dracula však nezůstal pouze na českém území, stal se také nejúspěšnějším českým muzikálem v zahraničí. Vidět ho mohli diváci na Slovensku, v Jižní Koreji, Polsku, Německu, Belgii a Lichtenštejnsku. V roce 2003 se muzikál krátce vrátil na jeviště Kongresového centra, ale zaznamenal velký komerční neúspěch, skončil krachem a zanechal za sebou obrovské dluhy. Po 14 letech od původní premiéry, se v únoru 2009 vrací do Prahy. Tentokrát do nového Divadla Hybernia, s novým obsazením, novou výpravou a dokonce inovovanou třetí epochou (druhou půlkou). Na květen 2011 je ohlášena derniéra, nakonec se hrálo i na podzim, kdy muzikál definitivně skončil.

Muzikál se v rámci svého dvacetiletého výročí představí opravdu megalomansky, neboť jeho představení se odehrají ve velkých halách pro tisíce návštěvníků. V Pardubické ČEZ Areně a Liberecké Tipsport Areně. Bude se jednat o odlehčenou „koncertní“ verzi speciálně upravenou pro haly. Něco jako v případě „Kleopatra tour“, která již zmíněná místa navštívila a u diváků sklidila obrovské ovace.

Muzikál Dracula oslaví 20 let v Pardubicích a Liberci

 

OBSAZENÍ – PARDUBICE – LIBEREC

Dracula – Daniel Hůlka
Lorraine – Leona Machálková
Adriana/Sandra – Kamila Nývltová
Šašek, sluha, profesor – Tomáš Trapl
Steven – Josef Vágner

 

 

Více na www.superkoncerty.cz. Vstupenky  – Ticket Art.

Muzikál Dracula oslaví 20 let v Pardubicích a Liberci

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.