Neděle, 19.5.2024
Sport

Na dostihový svátek se chystají nejen koně a žokejové

Na dostihový svátek se chystají nejen koně a žokejovéLetošní Velká pardubická láká i celebrity. Do Pardubic dorazí zpěváci, herci, sportovci, politici nebo třeba módní návrháři. Ani oni si nechtějí nechat ujít největší sportovní událost dostihového sportu o titul vítěze 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou.
Do Pardubic míří například herci Yveta Blanarovičová či Martin Dejdar, zpěváci Petr Kotvald, Ondřej Havelka, Leona Machálková, módní návrhářky Beata Rajská a Alena Wilson nebo třeba moderátoři Jan Rosák či Petr Jančařík. Velkou pardubickou si nechce nechat ují ani plastický chirurg Jan Měšťák nebo kněz a lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik.

“Většina těchto osobností stráví odpoledne v Dostihovém klubu, ale možnost potkat se s nimi určitě budou mít i další návštěvníci závodiště. Mezi lidi určitě zamíří třeba Karel Schwarzenberg, který určitou formou vlastně připomene i historii Velké pardubické. Vždyť parforsní hony, předchůdce Velké, byly v dřívějších dobách zábavou hlavně šlechty,” říká prezident Dostihového klubu Jiří Skalický.

Na Velkou pardubickou přijede také Andrej Babiš či lídr ANO v Pardubickém kraji Martin Kolovratník.

Další osobností, kterou návštěvníci dostihů určitě uvidí “na vlastní oči” bude zpěvačka Helena Vondráčková. “Jsme rádi, že paní Vondráčková, která pochází z našeho kraje, přijala naše pozvání a uvolila se zazpívat při slavnostním zahájení státní hymnu,” prozrazuje ředitel Dostihového spolku Michael Skalický.

Slavnostní zahájení dostihového mítinku je naplánováno na neděli 13. října od 11 hodin. V prostoru cílové roviny se mimo jiné uskuteční také slib žokejů. Tato tradice byla obnovena v minulém roce a Dostihový spolek v ní chce pokračovat.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.