Na jednom břehu 2011

Na jednom břehuHudební festival Na jednom břehu proběhne v Hradci Králové ve dnech 25. – 28. května 2011. Festival Na jednom břehu zve do Hradce Králové příznivce evropské a české world music a současně nabízí to nejzajímavější z domácí alternativní a písničkářské scény. Letošní devátý festivalový ročník přiváží tři zahraniční a sedm českých kapel.

Festival letos otevřou tři pre-koncerty v malých alternativních prostorách. 25. května se za Bílou věží v Čajovně U Poutníka představí hrdelní a alikvotní zpěvák a všestranný hudebník Václav Kořínek s originálním nástrojem „flashstring“. O den později, 26. května ve Studiu divadla Drak romantický toreador na podpatcích, nebezpečně prostopášný vampýr a provokativní performerka Vladivojna La Chia. A den nato, 27. května vystoupí na Zahrádce letního kina Širák kapela Hi-Fi Petra Wajsara a odehraje svůj freetekjazz a směs ulítlých textů.

Hlavní festivalový program proběhne 28. května od 17.00 hodin v letním kině Širák. Z Francie přijíždí vycházející hvězda world music, zpěvačka Erika Serre s kapelou Emigrante. Nabídne ostře nabroušený romský rock´n´roll se středomořskou a indickou příchutí a lyričností pařížského šansonu.

Dále se představí: Ukrajinská skupina Dakha Brakha, Polská kapela Napszyklat, Mezinárodní pražské uskupení United Flavour, Gipsy.cz, skupina Traband, Václav Koubek

 Vstupenky na tyto koncerty nelze koupit v předprodeji, pouze rezervovat elektronicky a na místě budou k mání za solidních 100 Kč.

Hlavní festivalový den v Letním kině Širák nabízí tentokrát ke dvěma vstupenkám v předprodeji třetí zdarma. Cena jako vloni, 290 Kč na osobu. Předprodejní místa zahajují 28. dubna 2011.

Mimohudební nabídkou je malování na tělo, workshop z recyklovaných materiálů, zahraniční kuchyně, čajovna, soukromý pivovar, vinotéka a jiné domácí produkty.

Více informací: www.najednombrehu.cz

Na jednom břehu

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.