Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Na kole krajem řeky Chrudimky

CyklovýletChrudimsko – Máš chuť poznat krajinu okolo řeky Chrudimky a dozvědět se o přírodních zajímavostech, ale i historii. Pak právě proto organizuje Občanské sdružení Altus za podpory Pardubického kraje a města Chrudim již třetí vlastivědné putování krajem řeky Chrudimky na kole. Odjezd je vždy z Chrudimi s tím, že do výchozího místa jsou účastníci dovezeni autobusem a odtud s průvodkyní zdolávají trasu. Akce se koná 10., 17. a 24. července 2011.

Akce je vhodná i pro děti. Zároveň je možnost půjčení kol v cyklopůjčovně Českých drah v Chrudimi.

 

První cyklovýlet 28 km

10. července 2011
Filipovský pramen – Filipov – Kameničky (odbočka Volákův kopec) – Lány – Hamry – Hlinsko (Betlém) – Vítanov – Stan (odbočka Králova Pila) – Milesimov – Veselý kopec – Dřevíkov – Svobodné Hamry – Trhová Kamenice.

Druhý cyklovýlet 20 km

17. července 2011
Trhová Kamenice – rozhledna na Zuberském vrchu – Zubří – Hluboká – prales Polom – Horní Bradlo – Paseky – Přemilov – Ústupky – Oheb – Seč.

Třetí cyklovýlet 32 km

24. července 2011
Seč – Bělidlo – Hořelec – Horní Bezděkov – Bojanov – Mezisvětí – České Lhotice – rozhledna Boika – Hradiště – Krkanka – Strádovské
Peklo – Práčov – Trpišov – Škrovád – Slatiňany – Chrudim

Zájemci hlaste se na e-mail malek@chrudimka.cz – uveďte prosím jména účastníků, e-mail, telefon a etapu nebo etapy, na které se přihlašujete. Počet účastníků omezen. Výlety budou orientačně od 8 do 18 hodin.

Fotogalerie z jedné z loňských etap na http://www.dokumentarista.cz/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.