Neděle, 3.12.2023
HokejSport

Na měsíční zkoušku přichází útočník Tomáš Divíšek

Na měsíční zkoušku přichází útočník Tomáš DivíšekHokejový klub Dynamo Pardubice získal do svých řad Tomáše Divíška. Důrazný centr s výbornými herními vlastnostmi se vrátil do klubu, kde strávil svá nejúspěšnější hokejová léta. Hned v pondělí se šestatřicetiletý hráč zapojí do přípravy s Dynamem. „Úvod sezony nám ukázal, kde máme zatím nejbolavější místo a tou je zatím přesilová hra. Od začátku věříme mančaftu, který máme, v konfrontaci s nejlepšími týmy Evropy jsme byli v některých fázích zápasů i lepší, ale neproměnili jsme šance. I proto jsme se rozhodli angažovat zkušeného centra Tomáše Divíška,“ řekl sportovní manažer klubu Dušan Salfický.

Tomáš Divíšek přišel poprvé do Pardubic v roce 2002, týmu v sezoně 2004/2005 pomohl k zisku mistrovského titulu, dále získal tři stříbrné medaile (2003 /Pardubice/, 2006 /Slavia Praha/ a 2012 /Kometa Brno/) a jeden bronz (2014). V české nejvyšší soutěži odehrál celkem 712 utkání, ve kterých vstřelil 200 branek a přidal 258 nahrávek.

„Tomáš Divíšek přijde na zkoušku, po ní si sedneme a řekneme si, zda vzájemná spolupráce bude pokračovat. Hodně se bavíme o centrovi do přesilovek do první lajny. Uvidíme, co to přinese, nyní uvažujeme o variantě, že by Tomáš Divíšek hrál v ní s Tomášem Rolinkem a Petrem Sýkorou,“ nechal se slyšet Dušan Salfický.

V nejvyšší soutěži odehrál Tomáš Divíšek poslední sezonu v Plzni a v mateřské Slavii Praha. „Přednosti Tomáše víme: jedná se o mohutného centra s výborným vhazováním. Jeho úspěšnost na buly je vysoká. Má výborné čtení hry. Chceme využít i toho, že s Petrem v minulosti hrával. To je to gró, proč jej bereme. Dá naší hře myšlenku, která možná doposud v přesilovkách chyběla,“ poznamenal sportovní manažer Dynama.

„Máme informace o tom, jak Tomáš trénoval, ale neviděli jsme jej v přípravných zápasech, proto je zde zatím na měsíční zkoušku. V pondělí se připojí k týmu, v úterý se podrobí fyzickým testům. Věříme, že vše klapne tak, abychom se pak domluvili na sezonním angažmá,“ doplnil Dušan Salfický.

Tomáš Divíšek
• Post: útočník
• Datum narození: 19. července 1979
• Výška: 193 cm
• Hmotnost: 109 kg
• Držení hole: levé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.