Na sobotní Den otevřených dveří památek otevře letos poprvé třípatrový sklep v centru města

Chrudimská šatlavaChrudim – v sobotu 13. září 2014 proběhne v Chrudimi Den otevřených dveří památek. Na téměř dvě desítky objektů otevřou dveře pro veřejnost. Od Muzea barokních soch, přes chrudimské kostely či baštu Prachárnu. Letos nově bude otevřen i třípatrový sklep ve včelařském domě na Resselově náměstí č.p. 4, kde z počátku tohoto roku se usídlil Klub milovníků vína Chrudimská šatlava. Navíc prvních 333 návštěvníků čeká degustační sklenička vína zdarma.

„V rámci objektu máme v podzemí tři patra sklepů, které jsme využili velmi účelově. V prvním patře je například zázemí, ve středním a největším je posezení a ukázka vín, v nejhlubším patře je uskladněno na pět set lahví vína,“ říká tajemník klubu Roman Málek.

Malou tečkou i za celým dnem má být i večerní akce od 19 hodin „Vzpomínky na dovolenou“, kdy kdokoliv může přijít se dvěma lahvemi vína a ideálně dvaceti fotografiemi z dovolené. Jednotliví účastníci přitom řeknou o své dovolené a o víně, které na ni koupili.

„Šatlava je místem setkávání, výměny kontaktů, ale i pobavením se. Proto děláme právě takové společné akce,“ uzavírá prezident klubu David Matýsek.

Sklep

Program

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.