Neděle, 3.12.2023
HudbaKultura

Na Trutnoff Festival dorazí i oblíbená skupina Ska-P!

Trutnoff FestivalDo Trutnova na známý Trutnoff Open Air Festival, který se koná od 14. do 17. srpna 2014, dorazí i španělská kapela Ska-P. Vedle punkové Patti Smith jsou Ska-P další hlavní kapelou letošního festivalu.

O tom, že jsou Ska-P v našich teritoriích velmi populární, svědčí i jejich vyprodané koncerty. Před čtyřmi lety se místo koncertu v Praze muselo několikrát měnit a z menších prostor přesouvat do haly. „Když jsme pořádali první koncert Ska-P v Praze v roce 2009, vůbec jsme netušili, jak je ta kapela u nás populární. Z původně plánovaného prostoru se koncert dvakrát přesouval. Kapacita 2 500 návštěvníků byla vyprodaná během čtrnácti dnů. Další prostor během následujícího měsíce a ve finále se koncert konal v Tesla Aréně s návštěvou přes 10 000. Ale když jsme kapelu viděli naživo, museli jsme uznat, že si to zaslouží,” vzpomíná na to Kuba Siňor z festivalu Mighty Sounds.

Španělští Ska-P jsou známí tím, že dokáží roztančit doslova každého diváka ve svém publiku. O jejich hudbě napsal publicista a pravidelný návštěvník festivalu Ondřej Bezr: „Ta je jednoduchou, rytmickou, taneční a bezesporu energickou směsí ska a punku.”Španělská skupina Ska-P

Ve svých textech upřednostňují Ska-P především témata jako lidská práva, zrušení trestu smrti, sociální nespravedlnost nebo antifašismus. Jsou pro legalizaci marihuany a práva zvířat. Zasazují se o zrušení býčích zápasů, což, jako kapela pocházející z Madridu nemají asi lehké. Podstatná je ale jejich hudba.

Koncerty mají v pravém slova smyslu nabité živelnou show, bez okázalých a nabubřelých pozlátek a obřích projekcí. Ska-P v žilách koluje horká španělská krev a na pódiu je to znát. Několikačlenná kapela by si vystačila jen se svojí energičností. I Ska-P o sobě říkají, že podstatný je jejich zvuk, který je jejich značkou.

Určitě si nenechte tuto jedinečnou španělskou kapelu ujít a doražte v srpnu na Trutnoff Festival!

Více informací o festivalu a vystoupení Ska-P najdete na: http://www.festivaltrutnov.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.