Pátek, 22.9.2023
DivadloKulturaOstatní kultura

Náramně vzácná věc a kašpárek

Náramně vzácná věc a kašpárek

V pondělí 12. září 2011 od 17 hodin ve Spolkovém domě v Chrudimi uvede loutkářský spolek Kacafírek Chrudim loutkovou pohádku Náramně vzácná věc a kašpárek.

Toto představení se koná při příležitosti zahájení podzimní loutkářské sezony. Prodej vstupenek 30 minut před představením na místě (ve spolkovém domě). Vstupné: 35 Kč.

Kacafírek Chrudim
Kacafírek loutkářský spolek je dobrovolné sdružení zapálených lidí miluKacafírek Chrudimjících pohádky, kteří si dávají za cíl v dnešním uspěchaném světě, poskytnout dětem trochu oddychu a nevšedních zážitků ve světě pohádkových bytostí a zároveň jim tak předávat do života trošku moudra, zážitků i poučení za pomoci oblíbených postav z pohádek.

Kořeny tohoto spolku sahají hluboko do minulosti a navazují na prvopočátky loutkářství v Chrudimi, které se datuje přibližně již od roku 1903, kdy vznikl pod Ústřední maticí školskou první Chrudimský loutkářský spolek. Tato tradice zavazuje Kacafírek rozvíjet a udržet aktivní loutkové divadlo v Chrudimi i do budoucna pro další generace. Hrají loutkové hry převážně marionetami, ale nebrání se zkoušet i jiné techniky a navzájem je i provazovat. V rámci činnosti naplňují i požadavek zaujmout a řešit volný čas podporou přímé práce s dětmi a mládeží, o což se stále snaží průběžným „omlazováním“ spolku.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.