NEBOJ SE – Když se začnu bát, otevřu dveře zlu

NEBOJ SE - Když se začnu bát, otevřu dveře zlu

Detektivka D. D. Warenová přišla po setmění na místo činu. Zaslechla jen zavrzání podlahy, odněkud se ozývala tichá ukolébavka… a na víc už si nevzpomíná. Je vážně zraněná, trpí obrovskými bolestmi, není schopná pohnout levou rukou a nemůže se vrátit do práce, kterou tolik miluje. A taky se dozví, že ještě stihla vystřelit ze služební zbraně.


O šest týdnů později je nalezena další zavražděná dívka. Na místě jsou stejné rekvizity jako u předešlé vraždy: láhev šampaňského a červená růže. A jediná osoba, která se možná ocitla v blízkosti vraha, je D. D. Warenová, jež si však není schopná vzpomenout na jediný detail z oné noci, kvůli které by mohla nyní tolik ztratit. To jediné, co může ale nyní udělat, je „ničeho se nebát“. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Název knihy:                     Neboj se
Originální název:              Fear Nothing
Autor:                                  Lisa Gardnerová
Žánr:                                   Detektivky, Thrillery
Rok vydání:                       duben 2015
Počet stran:                       368
Nakladatelství:                  Knižní klub

Formát:                              155 × 235, vázaná
EAN:                                   9788024247038
ISBN:                                  978-80-242-4703-8
E-shop:                               http://www.bux.cz/knihy

 

Hodnocení:

Neboj se – jak nevhodný název pro thriller, u kterého se bojíte pořád a o všechny! Hlavně tedy o sympatickou D.D. Warrenovou, která je kvůli zranění v tomto příběhu odkázaná na pomoc ostatních. Jsem rád, že od Lisy Gardnerové vyšla další kniha – její Chyť mě mě totiž chytlo natolik, že hned letělo do mých top knih.

 

Lisa GardnerLisa Gardnerová (USA, 1970) je přes svůj křehký zjev autorkou, jejíž thrillery si nijak nezadají s podobnými díly jejích mužských konkurentů. Najdeme v nich spoustu napětí, nezbytnou logiku, mrazivou brutalitu, radost z konečného vítězství dobra nad zlem a samozřejmě i pravou a nefalšovanou lásku.

Svůj první román vydala Lisa ve věku pouhých dvaceti let. V roce 1993 absolvovala Pensylvánskou univerzitu a stala se odbornicí na mezinárodní vztahy. 

Po dvou letech práce poradkyně u jisté bostonské firmy se ale rozhodla zaměstnání zanechat a věnovat se psaní na plný úvazek. Zdá se, že to bylo moudré rozhodnutí, protože v současné době je v plné práci na jednom ze svých dalších napínavých románů. 

Přestože je dnes Lisa Gardnerová známá spíše jako autorka thrillerů, svou literární kariéru začínala jako autorka romantických příběhů pod pseudonymem Alicie Scott. 

Thrillery Lisy Gardnerové jsou vydávány ve dvou řadách. Tou první je série s policejním psychologem Piercem Quincym a vyšetřovatelkou Lorraine Connerovou, jejíž první kniha vyšla v roce 1998. Druhou řadou nás provází bostonský městský policista Bobby Dodge. 

Značně podivná je soutěž na autorčiných stránkách, která má název: Zabij přítele, zmrzač kamaráda, jejíž výherce má právo pojmenovat osobu, která zemře… 

Lisa Gardnerová nyní žije s manželem a dcerou v New Hampshire.

Autorovy knihy:

 • Chyť mě (2013)
 • Tváří v tvář (2014)
 • Dokonalý manžel (2005)
 • Náhradní dcera (1999)
 • Úkryt (2008)
 • Řekni sbohem (2009)
 • Zmizení (2008)
 • Hodina zabíjení (2004)
 • Smrtící samota (2006)
 • Neboj se (2015)
 • Milujem ťa viac (2014)
 • Policajtská romance (2002)

 


Knižní klubKnižní klub – na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku EMG. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

 

                    EMG

Euromedia Group, k. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.