Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nedělní derby budou provázet bezpečnostní opatření

Nedělní derby budou provázet bezpečnostní opatřeníHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v součinnosti s bezpečnostními složkami připravuje na nedělní extraligové utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Mountfield HK, které se uskuteční v neděli 29. září 2013 od 19.00 hodin.

Tento zápas byl vyhodnocen jako rizikový. „Z těchto důvodů přistupujeme k utkání se vší vážností. Bezpečnostní opatření tomu budou odpovídat. Naším společným zájmem je, aby východočeské derby bylo oslavou ledního hokeje. Chceme, aby se všichni fanoušci náramně bavili v komfortním prostředí ČEZ Areny a toto utkání si užili,“ řekl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Pardubický hokejový klub očekává, že zápas bude sledovat zaplněná aréna. Vstupenky na pokladnách jsou stále k dispozici, nicméně jich znatelně ubývá. Rekordní čísla vykazuje systém ONLINE VSTUPENKY.

Klub ve čtvrtek dopoledne jednal se zástupci Policie České republiky a Městské policie Pardubice, aby byla zajištěna bezpečnost fanoušků a nebyl narušen průběh extraligového utkání. „Bezpečnostní opatření budou rozsáhlejší než obvykle. Všichni přistupujeme k zápasu s maximální odpovědností,“ konstatoval.

„Do arény nebude vpuštěn žádný fanoušek pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. V tomto budeme nekompromisní v souladu s návštěvním řádem arény a v součinnosti s příslušníky policie,“ zdůraznil Ondřej Šebek. ČEZ Arena bude otevřena hodinu před začátkem utkání, klub vyzývá fanoušky, aby na zápas přišli s dostatečným časovým předstihem.

Návštěvníci hokejového utkání budou podrobeni namátkovým osobním prohlídkám včetně zavazadel, která u sebe budou mít. Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ve spolupráci se zástupci Policie České republiky nebude z taktických důvodů zveřejňovat další podrobnosti ohledně bezpečnostních opatření.

„Toto utkání jsme vyhodnotili jako rizikové a z tohoto důvodu připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. V současnosti vyhodnocujeme informace a poznatky, na jejichž zjišťování spolupracujeme také s kolegy z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Z taktických důvodů nemůžeme poskytnout bližší informace k samotnému bezpečnostnímu opatření,“ uvedl tiskový mluvčí KŘP Pardubického kraje Policie České republiky por. Bc. Jozef Bocán.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.