Nedvědi v Pardubicích – opět spolu

Koncert Honzy a Františka NEDVĚDOVÝCH na Střeláku4. května 2011 od 19.00 hodin, KD Hronovická Pardubice

Slavní folkoví písničkáři Jan a František Nedvědové se vrací do Pardubic s kapelou a hity nejen ze zlaté éry Brontosaurů, které nesmí chybět u žádného táboráku – Stánky, Ptáčata, Na kameni kámen, Hopsinky, Slunovrat, Růže z papíru, Skládanka, Igelit, Podvod, Valčíček, Manitou, Hlídej lásku, skálo má, Kytka, Frankie dlouhán, Proužek, Kamarád a řada dalších…

Jan Nedvěd (* 24.9.1946) je jeden z nejvýznamnějších českých folkových a trampských písničkářů. Svou hudební kariéru zahájil v beatových kapelách (The Three Long Fingers, The Preachers). Od roku 1972 působil v trampské kapele Toronto. Ta byla roku 1974 přejmenována na Brontosaury, v níž s bratrem Františkem tvořil ústřední duo. Paralelně s tím vystupoval se skupinou Spirituál kvintet. Od roku 1988 se prezentuje sólově, od 1992 opět se svým bratrem, po roce 1996 také s Brontosaury nebo se skupinou Příbuzní.

František Nedvěd
 (* 19.9.1947) je český zpěvák a kytarista. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti české country, folku a trampské písně.Vystupoval ve skupinách Brontosauři (která se původně nazývala Toronto) a Spirituál kvintet. Potom se vydal na sólovou dráhu jako jeho bratr Jan Nedvěd, který je také hudebník. Nyní hraje se svou skupinou, ve které hrají Petr Kocman – kytarista a zpěvák, jeho syn Vojtěch Nedvěd, který hraje na dvanáctistrunnou kytaru, baskytarista Milan Plechatý a bubeník Jaroslav Petrásek.

 

Kdy: 4. května 2011 v 19:00 hodin
Kde: KD Hronovická Pardubice
Předprodej vstupenek:   Informační centrum u Zelené brány
                                            obchodní odd. VČD Pardubice   
                                            pokladny KD Dubina a KD Hronovická

 


 

 

            

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.