Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nejen o ugandských školácích z podhůří pralesa

Antonín Jelínek v srdci AfrikyNejen o ugandských školácích z podhůří pralesa bude v pátek 14. října 2016 ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Antonín Jelínek.

Na počátku cesty mladého geografa byl spontánní výlet do srdce Afriky bez větších plánů. Obrátky nabral díky spolupráci s neziskovou organizací Bwindi Orphans, podpoře místních dětí, která v některých případech skončila i tzv. adopcí na dálku. Naplno se však rozjel až po prašných cestách Ugandy, Rwandy a Tanzanie, kde přednášející všelijak najezdil více než 4500 km. A protože jen těsně uniknul tanzanskému kriminálu, může se o svých zážitky podělit i s vámi.

Antonín Jelínek nejen o ugandských školácích z podhůří pralesa

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné je 40 Kč, děti školou povinné zdarma. Předprodej zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Rezervace a další informace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Akce se koná díky podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.