Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Největší strach

„Střež se mlčenlivého muže,“ řekl Reggie kazatelsky – citoval něco, co Matt neznal.
„Neboť zatímco jiní konají, on spřádá plány. A když se konečně chystají k odpočinku, zaútočí.“

Když jsem si četla anotaci knihy Největší strach, tak jsem měla mrazení. Tudíž bylo jasné, že mne tento thriller nemůže minout. Když jsem se pustila do čtení, tak to mrazení se opět nedostavilo, ale i přesto můžu říct, že tohle byl jeden z těch lepších thrillerů, které se mi letos dostaly do rukou.

Představte si, že máte velkou rodinu. Mámu a tátu, sestru a dva bratry. Jednoho večera jdete na párty a ráno zjistíte, že jste zůstali jen vy, kdo je volný, na svobodě a dýchající. Tak jako Mattovi, i vám by se život zhroutil jako domeček z karet.
Matt má ovšem štěstí, chytne tu správnou agentku z FBI, která ho nenechá potopit se, která se jako divoký pes žene za pravdou, má kolem sebe přátelé, kteří mu pomůžou, když nemůže a jsou jeho oporou. Takže se Matt vydává také na cestu k poznání, aby zjistil, že zákony jsou děravé, že ten, kdo má peníze a moc, dokáže ve svůj prospěch zničit nejeden život, i těch nejmenších. Odplata na sebe nenechá čekat dlouho, Matt už to nějak zařídí. Musí. Musí to udělat i pro svého bratra a díky tomu překoná svůj Největší strach.

Největší strach - recenze„Asi by ti řekla, ať si vybereš kluka, který nejenže tě vpustí do svého životního příběhu, ale bude se chtít stát součástí i toho tvého.“

Líbí se mi, jakým stylem je příběh Největší strach napsaný. Od začátku se zamotáte do lží, tajemství a do divných situací, které hýbou celým dějem. Ani vy, jako čtenáři, nebudete mít tušení, která bije, čemu věřit, co si myslet. A poté způsob psaní, který je skvělý. Děj ubíhá rychle, není tam žádné hluché místo a každým odkrytým tajemstvím se otvírá mnohem hlubší tajemství, a tím pádem vás vyprávění nenechá vydechnout. Všechno jede bleskovou rychlostí a díky promyšlenosti získává tento thriller na kvalitě. Věřím tomu, že většina ze čtenářů nebude mít tušení, co se doopravdy stalo a bude překvapena, tak jako já.

A ještě něco málo k charakterům, které jsou opravdové, což je vždycky plus. Neobjeví se žádná superžena, ani neskutečný silák, ale všechny postavy jsou obyčejnými lidmi, kteří jsou přesně takoví, jací by měli být a přesně tam, kde by měli být. A to beru jako další výhodu knihy, protože díky nim je ten příběh ještě lepší.

Sečteno a podtrženo, Největší strach je knihou, kterou určitě ráda doporučím ke čtení, thrillerů je na knižním trhu hromada a proto si musíme říct, který za to čtení stojí a který už ne a Největší strach si vaši pozornost určitě zaslouží.

Hodnocení: 98 %

 

Název knihy Největší strach
AutorAlex Finlay
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Vendeta
Rok vydání2022
Počet stran352
ISBN978-80-277-0119-3
  
Nákup knihy www.nasenakladatelstvi.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Vendeta

Krvavou pomstu za tím nehledejte. VENDETA je odměnou pro všechny čtenáře nejlepších detektivních příběhů a bestsellerů v žánru thrilleru. Hledáme pro vás autory z osvědčeného severu Evropy, ale i nadějné talenty ze Spojeného království či Jižní Koreje. Knihy pod značkou VENDETA jsou jistotou skvělého čtení.

www.KnihyDobrovsky.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)