Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Nekuřácké provozovny ve městě Chrudim

Nekuřácké provozovny ve městě ChrudimMěsto Chrudim, které realizuje projekt Zdravé město a místní Agendu 21 a je držitelem tří Zlatých cen ze světové soutěže LivCom, připravilo projekt s názvem ?Nekuřácké provozovny ve městě Chrudim“.


Jedním z bodů Desatera problémů města Chrudim je i bod ?Zajistit programy pro omezení kuřáctví – především pasivního kouření na veřejných místech”. I průzkumy mezi obyvateli našeho města prokázaly, že o nekuřácké provozovny je značný zájem. Vzhledem k tomu, že obyvatelé města Chrudim nemají přehled, kde mohou takové provozovny najít, chceme ve spolupráci se zapojenými provozovnami přispět k jejich lepší orientaci. Tato zařízení by měla být označena jednoduchým grafickým piktogramem. Certifikát ?Nekuřácká provozovna” získá zařízení po vyhodnocení zaslané přihlášky, návštěvy hodnotitelského týmu a splnění daných podmínek.

Cílem udělení certifikátu je vytvoření místa, kde budou občané chráněni před vlivy pasivního kouření, zajištění podpory nekuřáckých provozoven a zároveň i jejich dostatečná prezentace vůči potencionálním návštěvníkům města.

Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující určitou formu občerstvení uvnitř zařízení (např. restaurace, cukrárny, kavárny, jídelny apod.).

Podmínkou udělení certifikátu je minimálně samostatná místnost určená výhradně nekuřákům po celou dobu provozu, do které je zajištěn přístup přes nekuřácké prostředí.

Majitel certifikátu získá možnost bezplatné prezentace v informačních materiálech města, na webových stránkách města Chrudim, zejména na webových stránkách Zdravého města Chrudim (www.chrudim-city.cz/zdravemesto) a v Informačním centru města.

Zájemci se mohou hlásit u koordinátora Projektu Zdravé město a místní Agenda 21.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.