Čtvrtek, 18.4.2024
Cestování a výletyChrudim

Nepál – země nebetyčných hor, barev a úsměvů

V pátek 13. ledna 2023 se po nucené přestávce vracejí cestopisné přednášky Kolem světa za 80 minut, které se od roku 2001 konaly ve Vodních zdrojích Chrudim. Po dvouleté přestávce bude prvním přednášejícím David Hainall, s kterým se vydáme do Nepálu, který patří k nejnavštěvovanějším zemím jižní Asie. Spolu s ním procestujeme pestrobarevný Nepál od nejvyšší hory světa až po rozlehlé oblasti terají na hranicích s Indií, kde se snoubí dávná historie se současností a stále jsou k vidění i divoká zvířata, včetně tygrů.

 

Nepál - Hainall

 

Projdeme nenáročný trek na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3 210 m n.m.) v oblasti Annapuren s výhledem na horské velikány Dhaulaghiri ( 8 167m n.m.) a Annapurnu (8 091 m n.m.). V oblasti Solo Khumbu se podíváme pod nejvyšší hory světa, včetně Mt. Everestu ( 8 848 m n.m.) a na jeho majestátný vrchol pohlédneme z Kala Patharu ( 5 650 m n. m.). Okusíme zmatek, špínu, vůni i rázovitou atmosféru nepálských historických měst a přírodních skvostů, z nichž většina je opředena poutavými legendami. Naší pozornosti neunikne Káthmándú, Bhaktapur, Pókhara ani Lumbini, které je obecně přijímáno jako místo narození Buddhy. Nepálské putování uzavřeme v národním parku Chitwan pozorováním nosorožců, krokodýlů a vzácného tygra indického.

Přednášející se také podělí o své zkušenosti s aklimatizací na vysokou nadmořskou výšku a zkušenostmi s nepálským zdravotnictvím i záchranou vrtulníkem ve vysokých horách.

Přednáška začíná v 18 hodin. Vstupné 50 Kč, děti zdarma. Další informace a rezervace na tel. 723 004 397 nebo na e-mailu: gutzer@centrum.cz.

 

 

Kdy pátek 13. ledna 2023
Kde Vodní zdroje Chrudim

 

 

Nepál - Hainall

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.