Netflix v České republice

NetflixZnámá streamovací služba se od 7. ledna rozšířila prakticky již po celém světě (Čína má zatím smůlu). Pro nás je nejdůležitější, že si jí konečně můžeme užít i v České republice a na Slovensku.

Společnost Netflix byla založena již v roce 1997 v Kalifornii. Služby pro předplatitele společnost začala poskytovat v roce 1999. Původně Netflix poskytoval filmy pouze na DVD nosičích, které v rámci USA rozesílal poštou. O 10 let později začala firma poskytovat streamování obsahu přes internet. A dnes díky němu můžete on-line shlédnout tisíce filmů, seriálů a televizních pořadů. 

Netflix nejenom streamuje videa, ale zároveň se podílí na seriálové tvorbě. Mezi jeho dítka patří třeba Domek z Karet, už dvakrát oceněný zlatým glóbem. Superhrdinský Daredevil, který silně převyšuje staršího filmového bratříčka nebo drama Bloodline a další.

České titulky do videí

Netflix je zatím, pro někoho bohužel, jen pro angličtináře. Neobjevíte na něm ani český dabing ani titulky. S tím prvním se zatím nedá nic dělat, ale české titulky zařídit jde. Stačí si stáhnout doplněk Super Netflix (lze stáhnout pro Google Chrome), který přidá několik možností k nastavení streamu, včetně možnosti použít vlastní externí titulky. Poté už následuje vlastní stažení potřebných titulků, třeba na Titulkách nebo na Edna.cz. Jenže takovéto titulky jsou většinou ve formátu srt. Ten se ale Netflixu nelíbí a proto je potřeba ještě jeden poslední krok. Navštívit stránku služby Subflicks, která vám je ráda převede do Netflixem podporovaný formát DFXP. Následně je již jen vložíte z počítače přímo do videa.

Měsíc zdarma

Pokud si chcete Netflix vyzkoušet, můžete na měsíc zadarmo na stránkách www.netflix.com/cz. Vyberte si tarif a pokračujte v pokynech pro registraci. Po jejím dokončení už můžete na měsíc bezplatně Netflix používat. Ovšem pozor, pokud předplatné do jednoho měsíce nezrušíte, začne automaticky předplácet podle vámi zvoleného tarifu. Předplatné můžete zrušit ihned po registraci vpravo nahoře v položce your account. Netflix vám pak sdělí datum, do kterého můžete ještě jeho služby zdarma používat.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.