Nezbytná smrt Lewise Wintera – nejlepší skotská detektivka roku

Nezbytná smrt Lewise WinteraDrsný, svižný, originální. Příběh nájemného vraha. 

Vítěz ceny ITV3 krimi Book Club Best Read Award; finalista CWA John Creasey Dagger pro nejlepší debut kriminální román roku, finalista CWA Ian Fleming Steel Dagger za nejlepší thriller roku, nominace v Theakston kriminální román roku.

Devětadvacetiletý muž žije sám ve svém glasgowském bytě. Zazvoní telefon. Neformální konverzace, z které ale vyplyne pracovní nabídka. Stopy najdeš, když víš, kde je hledat.
Je to expert. Samotář. Na volné noze. Další kšeft je jen další kšeft, ale co když chce tahle organizace víc?
Setkání v klubu. Nabídka. Stručná. Cíl: Lewis Winter.
Je těžké dobře zabít člověka. Lidi, kteří to dělají dobře, tohle vědí. Lidi, kteří to dělají špatně, nesou tvrdé následky. Tvrdé následky mají své důsledky.

Strhující a poutavý román o temných vztazích a ještě temnější morálce. Nezbytná smrt Lewise Wintera představuje pozoruhodný a výrazný nový hlas v detektivním žánru.

 

 

Ohlasy

„Opravdu výjimečný debut!“ Independent

„Brutální, vtipné a velmi dobře napsané… geniální debut.“ Sunday Telegraph

„Pozoruhodné… britský thriller bude mít novou hvězdu.“ Daily Mail

„Mackay stupňuje napětí jako mistr.“ Daily Telegraph

„Pozoruhodně originální… zcela věrohodný a znepokojivý portrét organizovaného zločinu.“ Observer

Název:                      Nezbytná smrt Lewise Wintera
Autor:                        Malcolm Mackay
Nakladatelství PanteonNakladatelství:        Panteon
ISBN:                        978-80-87697-37-5
EAN:                         9788087697375
Počet stran:             240
Vazba:                      pevná
Formát, hmotnost:  134 × 210 mm
Datum vydání:         9. 3. 2015

Formát:                      kniha, e-kniha
E-shop:                      http://knihypanteon.cz

 

Malcolm Mackay se narodil v roce 1983 ve Stornoway na skotském ostrově Lewis ve Vnějších Hebridách. Zatímco mnozí autoři sní o úniku do odlehlých míst, Mackay se na takovém místě narodil a stále tam i žije. Kvůli nemoci nedokončil ani střední školu. Když se uzdravil, protloukal se, jak se dalo, a živil se příležitostnými pracemi.

Mackay, syn dekoratéra a pomocnice v domácnosti, nikdy nebyl žádný velký čtenář. Číst začal až jako dvacátník pod vlivem filmu Pulp Fiction a psaním pak zabíjel čas mezi jednotlivými zaměstnáními. Z legrace poslal svůj rukopis Nezbytné smrti Lewise Wintera jednomu literárnímu agentovi do Londýna a už před jeho vydáním získal mnoho obdivovatelů z řad známých spisovatelů. Velké britské nakladatelství Pan Macmillan mu okamžitě vyplatilo zálohu 100.000 liber. „Sto táců! Upřímně, nemohl jsem uvěřit, když mi to řekli. Pořád tomu nemůžu úplně uvěřit,“ žasl Mackay.

Jeho styl, připomínající Raymonda Chandlera v nejlepší a nejtvrdší formě, je jako dělaný pro filmové nebo televizní zpracování, takže filmová práva na jeho trilogii jsou už v jednání.

Nezbytná smrt Lewise Wintera, jeho velmi ceněný debut, je první knihou v Glasgowské trilogii.

 

{source}
[[iframe width=”600″ height=”402″ src=”//e.issuu.com/embed.html#0/11787990″ frameborder=”0″ allowfullscreen]][[/iframe]]
{/source}

  

Nakladatelství Patheon
Nakladatelství Panteon
vzniklo v roce 2012 a na české poměry se o něm nebývale rychle začalo mluvit. Od začátku se zaměřilo na vydávání úspěšných titulů současné zahraniční beletrie, které většinou spojuje detektivní žánr.

Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od švédského autora Jonase Jonassona, se kterou nakladatelství přišlo v roce 2012, se doslova přes noc stala bestsellerem a prodalo se jí neuvěřitelných 50 tisíc výtisků.

Úspěšné byly i další knihy, které Panteon vydal v roce 2013 – Konec vosí sezóny od Denise Miny, kniha Neviditelný strážce, kterou napsala španělská autorka Dolores Redondo, Případ Vincent Franke Christoffera Carlssona i Vodní labyrint od Erica Frattiniho.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.