Nickyho rodina ve Skutči

nickyho_rodinaVe čtvrtek 2. června 2011 od 20 hodin se v Kulturním klubu ve Skutči uskuteční promítání dokumentárního filmu NICKYHO RODINA spojené s besedou s režisérem Matejem Mináčem ze Spolku Nicholase Wintona.

Nový film Mateje Mináče vypráví dosud neznámé osudy “Wintonových dětí”.

Když před pár lety slovenský režisér, scenárista a producent Matej Mináč náhodou v jedné knížce narazil na dva krátké odstavce o panu Nicholasovi Wintonovi, byl fascinován. Spolu s Patrikem Paššem se rozhodli natočit dokumentární film Síla lidskosti o téměř zapomenutém příběhu záchrany 669 českých a slovenských dětí těsně před začátkem II. světové války.

Hlavní protagonista, dnes 101letý sir Nicholas Winton, se o svém činu více než půl století nikomu nezmínil, dokonce ani své manželce. Nyní je příběh záchranné akce známý po celém světě. V rámci vzdělávacích projektů film Síla lidskosti viděly miliony dětí a mnohé z nich se rozhodly jít ve Wintonových stopách a udělat něco důležitého pro náš svět.

Režisér Matej Mináč natočil nový celovečerní dokumentární film s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina. Film o Nicholasi Wintonovi a jeho pozitivním poselství, které se šíří světem, přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených “Wintonových dětí”. Uvedením Nickyho rodiny v lednu 2011 Matej Mináč definitivně uzavře cyklus Wintonovských filmů: Všichni moji blízcí (1999), Síla lidskosti – Nicholas Winton (2002) a Nickyho rodina (2011).

Setkání se zúčastní také pan Zdeněk Tulis, který Vám podá bližší informace o vzdělávacím projektu Nickyho rodina, jež by měl být realizován ve školních ročnících 2011/12 a 2012/13 pro žáky ve věku od 11 do 18 let.

Filmové produkci bude předcházet program připravený Městem Skuteč. Od 17 hodin je možné navštívit Městské muzeum ve Skutči a tamní Sportovní halu, kde se Vám dostane zasvěceného výkladu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.