Noční prohlídky na zámku Slatiňany

Zámek Slatiňany při pohledu v nociChtěli byste někdy vidět, jak to na takovém zámku vypadá v noci? Nasát trochu noční a tajemné atmosféry místa, kde se toho už tolik stalo? Máte jedinečnou příležitost!
Zámek Slatiňany pořádá o prázdninách „večerní prohlídky“, a to ještě zábavnou formou!

 

Nokturno je výraz známý spíše z hudby jako skladba s náladou krásné noci. Ale jeho význam lze také vykládat jako večerní zastavení. A právě takováto zastavení pod rouškou noci s kastelánem na zámku Slatiňany Vás čekají ve vybrané páteční večery prázdninových měsíců.
Státní zámek Slatiňany pro příznivce památek připravil na léto 2012 sérii prohlídek s kastelánem, při kterých můžete nahlédnout do interiérů knížecího rodinného domu v podvečerních a nočních hodinách a poodhalit tak životní osudy lidí, kteří jsou se zámkem spojeni. Zajímá-li Vás, co se dělo na zámku v průběhu staletí, za II. světové války i po roce 1945, kam se poděl inventář zámku, jak probíhá pátrání po něm, či co všechno zajímavého lze ještě najít ve skrytých zákoutích zámku, tak kastelánské nokturno je prohlídka přímo pro Vás.
Prohlídky se konají 6. a 20. července, 3. a 17. srpna 2012 vždy od 21:00 hodin.
Prohlídku je nutno si rezervovat na telefonním čísle 469 681 112. Kapacita je omezena na 25 osob.
Vstupné je jednotné a činí 100 Kč za osobu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.