Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Novinka: Co chystá Albi na podzim

AlbiI na podzim nás firma Albi bude zásobovat novými hrami. Navíc nově pod svá křídla přijala i hry od firmy Gigamic.

Pojďte si přečíst, na co se tedy můžeme těšit. A na závěr i malá ochutnávka toho co Albi přinese v roce 2015.

Co nám tedy firma Albi nového na podzim přinese?

 

 

 

 

GLOOBZ

Vtipná postřehová hra – září 2014

Hraj od již zmiňované firmy Gigamic. Jde o rychlou postřehovou hru pro celou rodinu. Ve hře najdete roztomile tvarované příšerky, které musíte chytit podle pokynů hráče, který je zrovna na tahu. Hráč určuje, zda chytáte příšerku, kterých je na kartě nejvíce nebo nejméně. A pak jsou zde ještě speciální karty, kdy musíte ulovit všechny příšerky. U této hry si užijete spousty legrace. Hru jsem si přivezl z Essenu a dětem se moc líbí.

Gloobz

 

TELEPATIE

Párty hra – září 2014

Párty hra, kde hrajte vždy ve dvojcích a snažíte se myslet stejně jako váš spoluhráč. Dvojce si vždy vezmou kartu a k danému slovu nebo obrázku a každý z nich skrytě napíše slova (asociace), která jej napadnou. Políčka na herním plánu určí kolik slov musí vymyslet. Oba hráči si porovnají napsaná slova a za každou shodu získávají bod. Ale pozor! Cestu k cíli vám ztíží či zjednoduší různá speciální pole. Párty hra vhodná pro rodinné hrání – pro děti i dospělé. A navíc pravidla nabízíjí i variantu pro dva hráče.

Telepatie

 

VELBLOUDÍ DOSTIHY

Rodinná hra – říjen 2014

Hra, která získala v Německu ocenění Hra roku (Spiel des Jahres 2014). Hráči se stávají sázkaři na velbloudích dostizích a snaží se odhadnout nejrychlejšího, ale i nejpomalejšího velblouda. Kdo má správný odhad a trochu štěstí, může na velbloudích dostizích vydělat hromadu peněz.

Velbloudí dostihy

 

6 BERE – LIMITOVANÁ EDICE

Karetní hra – říjen 2014

Máte rádi hru 6 bere!? K 20. výročí vydání této oblíbené hry vychází nové vydání, které je rozšířené o 10 nových speciálních karet a 3 nové varianty hry. Neznáte? Karetní hra ve které jsou krávy! Ale pozor, vlastnit velké stádo není výhodou, čím větší stádo, tím hůře pro jejich majitele! Šestá karta umístěná do řady bere pět předchozích karet. A každá kráva na kartách představuje jeden trestný bod. Odhalte taktiku soupeřů a zkuste je přinutit, aby nashromáždit více krav, než máte vy. Nejmenší stádo totiž vyhrává!

6 bere

 

POSLEDNÍ SLOVO

Musíte mít poslední slovo? – říjen 2014

S naší hrou budete mít doma poslední slovo taky jednou vy, teda možná! Slovní fotbal určitě znáte. Tato hra kombinuje jeho princip s krásně ilustrovanými kartami (kterých je 61). Řekněte slovo, které je zobrazené na některé z vašich karet a začíná stejným písmenem, kterým končilo předchozí slovo. Kdo se nejdříve zbaví všech karet z ruky, má poslední slovo a vyhrává! A navíc může hra sloužit i k procvičování slovíček třeba v angličtině – procvičte si tak postřeh a rozvíjte slovní zásobu.

Poslední slovo

 

KDE JE PEPPA?

Dětská hra – listopad 2014

Pohádky o prasátku Pepině a její rodině jsou mezi dětmi oblíbené. Hra je taková schovávaná s nápovědou. Nejprve schováte figurku Peppy a připravíte dětem karty nápověd a ty se pak podle nich vydají Peppu hledat. Figurka Peppy se vždy po čase ozve, aby měly děti větší šanci ji najít. Figurka mluví česky i slovensky.

Kde je Peppa

 

A teď pár věcí, na které se můžeme těšit v dalším roce.

PANDEMIC – NOVÉ VYDÁNÍ

Kooperativní strategická hra – jaro 2015

Pandemic je kooperativní hra, kde se společně snažíte zachránit svět před pandemií různých nemoci. Hráči buď společně vyhrají nebo prohrají. Jde u novou edici této úspěšné hry (která již byla dlouhodobě vyprodána). Nové vydání kromě nové grafiky přinese dvě nové role do hry, ucelenější pravidla a nový herní materiál.

Pandemic

 

V KOSTCE! ČESKÁ REPUBLIKA

Vzdělávací hra V kostce! – červen 2015

Další přírůstek do rodiny populárních her V Kostce!, tentokrát zaměřen na Českou republiku. Spolu se zábavnou hrou poznejte naši zemi. Česká republika V kostce! obsahuje 70 karet s obrázky přírodních i historických památek, zajímavostí, ale také známých osobností. Nenásilnou a zábavnou formou si procvičíte hlavně paměť, postřeh i své vědomosti.

V KOSTCE! ČESKÁ REPUBLIKA 

   

Deskové hryDeskoveHry.com je nezávislý recenzní portál, který vám každý den přináší jednu recenzi na novou deskovou hru a to včetně her pro nejmenší. Představujeme také hry ze zahraničí, které se nedostanou do České republiky lokalizované, ale je možné je zde pořídit. Často takové hry nemívají kromě pravidel žádný cizojazyčný text, takže jsou bez problémů hratelné.
Hry pečlivě testujeme a nabízíme hodnocení včetně silných a slabých stránek. Mezi našimi články najdete často také novinky ze světa deskových her nebo soutěže. Naše databáze čítá již více než 1400 českých recenzí, ze kterých si vybere úplně každý.

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.