Odborná exkurse za problematikou odpadů

Odpady na Ukrajině. U nás je stav naštěstí jinýChrudim/jižní Morava – Občanské sdružení Altus pořádá pro veřejnost Pardubického kraje odbornou exkursi na téma Nakládání s odpady. Účastníci se dozvědí, jak funguje zařízení na odstranění tekutých odpadů, ale i o problematice biologicky rozložitelného odpadu. Dvoudenní akce se koná v pondělí 8. a v úterý 9. října 2012.

„V rámci exkurse zavítáme do dvou provozů na jižní Moravě. V prvním se seznámíme důkladně s biologicky rozložitelným odpadem, ale i separací či nebezpečnými odpady. V druhém máme za cíl se dozvědět co nejvíce o likvidaci tekutých odpadů a odpadních vod. Tomu bude i první den předcházet odborná přednáška a diskuse na toto téma,“ přibližuje náplň exkurse projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Akce je součástí projektu “Partnerský projekt dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství“ financováného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Pro účastníky z Pardubického kraje je exkurse zdarma. Přihlášky a bližší informace nalezenou zájemci na webových stránkách sdružení www.osaltus.cz v kalendáři akci.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.