Čtvrtek, 22.2.2024
Chrudim

Opuštěný chrudimský pivovar nechátrá, vzniká v něm školící centrum a domov seniorů

pivovarChrudim – bývalý chrudimský pivovar v současné době prochází rekonstrukcí. Po jejím dokončení na podzim letošního roku nabídne školící centrum a lůžkové a sociální centrum pro seniory. Na jeho výstavbu se zkraje týdne přišli podívat chrudimští zastupitelé.

 

„V současné době v Chrudimi takovéto sociální zařízení nemáme a vítáme zájem investora, který se snažil využít brownfield na území města. Navíc se mu podařilo získat na akci i finanční prostředky z Evropské unie,“ podotkl místostarosta Chrudimi Roman Málek. Kromě vlastního vzdělávacího centra budou v objektu i pobytové služby pro seniory. Počítá se zde s kapacitou 120 lůžek.

 zastupitele

Služby budou poskytovány v bezbariérovém sociálním zařízení v jednolůžkových a dvoulůžkových moderně vybavených pokojích s vlastním hygienickým zařízením, a to pro seniory z regionu Pardubického kraje, zejména z města a okresu Chrudim. Pobytové služby budou poskytovat sociální poradenství, služby sociální, včetně sociálně terapeutických a aktivizačních činností, dále služby zdravotní a rehabilitační (s možností využití rehabilitačního bazénku). Z doprovodných služeb bude k dispozici kavárna (i pro širokou veřejnost), dále malá prodejna s drobnými věcmi denní potřeby, kadeřník, pedikér a další.    V zařízení budou tělocvična (cvičení s odborným vedením), místnost vybavená počítači s připojením na internet, kuchyňky, společenské prostory, moderní kuchyň s jídelnou s možností dietního stravování (pod vedením dietologa) i pro externí zájemce. Stejně tak bude možno využívat prádelnu. Nedílnou součástí zařízení bude zahrada, na které se chystá využití pet-terapie (kontakt mezi lidmi a zvířaty), canisterapie (léčebný kontakt psa a člověka) a dalších možností.

 

„Myšlenka centra se líbí i radním města. Ti na svém únorovém jednání vyjádřili podporu a budou nadále do budoucna hledat možnosti spolupráce,“ uzavírá místostarosta pro sociální oblast Málek.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.