Origami květiny – 23 nádherných květů z papíru

Origami květinyRádi se věnujete orientálnímu umění origami?

Přidejte si do své sbírky nesčetných skládanek také 23 typů překrásných květin – lilii, růži, lotosový květ, plamének, sasanku, tulipán, gerberu nebo cesmínu, složené z jediného kousku barevného papíru.

Nejdříve se naučíte základní sklady a techniky při použití čtvercového a obdélníkového papíru a pak můžete začít skládat překrásné květiny jako dárek nebo do interiéru…

Některé z květin jsou velmi realistické, jiné jsou zase mnohem fantazijní a velmi nápadité. 

Moje oblíbené květiny z této knížky, které jsem si sama složila, byly Krásenka a Plamének.

Každou zhotovenou květinou rozzáříte svět kolem sebe. Ať skládáte sobě pro radost, nebo květiny darujete, jistě se rádi pochlubíte vlastnoručně složeným originálem. 

Autorku začalo origami fascinovat od té doby, co učila v Rumunsku. Tehdy potřebovala zabavit 20 studentů a skládat s nimi origami ji přišlo jako dobrý nápad. Se studenty složily tulipány a motýly a dopadlo to nádherně.

Když se pak přestěhovala do USA, měla možnost se poprvé dostat k mnoha origami papírům a dalším potřebnostem. To už ale tomuto prastarému uměni zcela propadla. Je to, dle jejich slov, meditativní, a přesto velmi kreativní činnost, která může být neuvěřitelně uspokojující.

Origami je také překvapivě všestranné řemeslo, kterým lze vytvořit širokou škálu designů – od baseballové rukavice nebo helikoptéry až po meče a káči pro děti – složit se dá cokoliv. Ze všech nádherných věcí, tvarů a postav si ale nejvíce autorka oblíbila právě květiny. Hřejivé, barevné květy se jí líbily odjakživa, ráda z nich tvořila kytice – origami květy teda pro ni byla přirozenou volbou.

Všechny květy v této knize se naučila autorka skládat na kurzu již před několika lety. Některé z nich se jí podařilo složit hned na první pokus, o jiné se pokoušela několik roků, než se jí povedlo je složit tak, aby byla spokojená s výsledkem. Během té doby vyhodila plno papíru! 

Nejlepší rada, kterou vám můžeme autorka dát, je, abyste byli trpěliví a naslouchali papíru samotnému. To on povede vaše ruce.

 

Origami květiny

 

Název knihy:                     ORIGAMI – KVĚTINY
Originální název:              Beautiful Origami Flowers
Autorka:                              Anca Oprea

Žánr:                                    hobby – ženy, populárně naučná

Rok vydání:                        2015/08
Počet stran:                        128
Nakladatelství:                   IKAR

Formát:                                216 × 255, paperback
EAN:                                     97880249280430
ISBN:                                    978-80-249-2804-3

E-shop:                                 http://www.bux.cz/knihy

 

Origami květiny 

 

IKARIkar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

 

                    EMG

Euromedia Group, k. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.