Středa, 17.4.2024
Historie a současnostVolný čas

Oslava keltského svátku Beltain – NIŽBOR

Beltain (Beltine) se slaví každoročně na konci dubna již po tisíce let. Po celé krajině se zapalují ohně, symbolizující očistu po zimě a přechod do bezpečnějšího a plodnějšího období roku.
 
BeltainA tak i na Nižboru, přímo naproti proslulému oppidu Stradonice, i letos v tento velký den ožije velkou slavností. Přímo v poledne vypukne veselí, provázené hudbou oblíbených skupin a dobovými tanci.

Na nádvoří zámku Nižbor, ležícímu naproti věhlasnému stradonickému oppidu, započne beltainová slavnost v pravé poledne 30. dubna 2022. Všeobecné radovánky oživí keltská hudba a taneční vystoupení. Udatní bojovníci Vousova kmene předvedou své bojové umění, zatímco jejich ženy vás okouzlí nejen svou krásou, ale i řemeslnou zručností. Pro děti jsou připraveny zábavné archeologické dílny. Po zimě znovuotevřená stálá expozice o Keltech potěší zvídavé návštěvníky. Oslavy budou velkolepé, připojte se k nám a oslavme příchod jara s Kelty na Nižboru! 

 

Kdy sobota 30. dubna 2022 12:00-22:00
Kde zámek Nižbor

 

Vstupné

Cena: 100 Kč
Snížená cena: 50 Kč
Rodinné vstupné: 200 Kč

 

Beltain Nižbor - plakát


 
 
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz