Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Osmý ročník Rosického parního víkendu

Osmý ročník Rosického parního víkenduVe dnech 21. a 22. června 2014 se koná osmý ročník Rosického parního víkendu, který pořádá Pardubický spolek historie železniční dopravy (PSHŽD) v areálu Muzea Rosice nad Labem.

Návštěvníci budou moci ve dvou dnech spatřit mnoho zajímavého – sběratelé a výrobci předvedou veřejnosti všechny své stroje na parní pohon i se souvisejícím příslušenstvím. Nebudou chybět kotle, parní stroje, manometry a další netradiční “vymoženosti”, s nimiž se již v dnešní době příliš nesetkáme.

V provozu zde bude také zahradní železnice LGB, tedy zmenšená verze skutečné vlakové trati se vším všudy. Pro svezení malých i velkých pasažérů pak poslouží parková železnice, na které se vystřídá hned několik vozidel. Délka této železnice bude o něco větší než v předchozích letech, a tak si návštěvníci budou moci i vzdálenější exponáty prohlédnout z pohodlí jedoucího vláčku.

Nesmí chybět ani drobné občerstvení anebo další zajímavosti, jako například výstava historických automobilů či historický motoráček M131.1, který v obou víkendových dnech vyrazí na trasu Pardubice-Slatiňany, vždy s přestávkou v Rosicích. Ve Slatiňanech v době pobytu vlaku bude umožněna prohlídka zdejší expozice s unikátním parním strojem z roku 1874.

V sobotu program doplní jízda historického trolejbusu 9Tr na trase z Dubiny do Polabin.

Otvírací doba akce je od 10:00 do 17:00.

Jízdní řády a další informace naleznete v přiloženém letáku, nebo na adrese www.pshzd.cz.

Osmý ročník Rosického parního víkendu

~tz~

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.