Otevření Muzea barokních soch se chystá na jaro 2011

Muzeum barokních sochPříští rok bude v Chrudimi rokem baroka. Hlavní akcí bude v květnu otevření Muzea barokních soch.

Tento projekt je unikátní. Vychází z Programu revitalizace historického centra města Chrudimi a je realizováno samotným městem Chrudim. Veřejnosti budou bezbariérově zpřístupněny téměř všechny prostory nově zrekonstruovaného kostela sv. Josefa včetně sakristie. Přímo v prostorách kostela bude instalována expozice muzea. Asketická architektura kapucínského kostela výborně poslouží k účelům výstavy exponátů východočeského barokního sochařství a jeho chrudimské enklávy.
Chrudim by tedy měla mít v blízké budoucnosti celkem tři lákadla: Muzeum loutkářských kultur, kompletní expozici plakátů Alfonse Muchy a Muzeum barokních soch.
Podle plánu by měly být stavební práce dokončeny koncem listopadu nebo začátkem prosince letošního roku. Do jara se ale zřejmě povlečou požadavky na zvýšené náklady na restaurování soch.
Chrudim získala pro muzeum možnost vytvořit kopie soch z věhlasné Kalvárie v Moravské Třebové. Výdutě soch budou instalovány před muzeem a v zahradě, protože dovnitř se nevejdou. Momentálně se projednává i restaurování sochy z Kuksu.

Všichni návštěvníci jsou předem srdečně zváni!

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.