Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

Ozvěny záhrobí

Nekromant a vyšetřovatel pojistných událostí Benedikt Klausner, hlavní hrdina předchozí autorčiny knihy je opět na scéně! Mnozí čtenáři, včetně mě samotného, si po přečtení Pozdravů záhrobí přáli, aby napínavé duchařsko-kriminální dobrodružství pokračovalo, neboť prvotina Veroniky Fiedlerové byla více než zdařilá. A nebudu dlouho chodit kolem horké kaše, to samé mohu říct i o této novince. Zatímco v Pozdravech se jednalo o čtyři případy volněji spojené, tady jde o jeden homogennější příběh, byť také spletený z více kauz.

Ozvěny záhrobí - recenzePřibylo temnoty a hororových prvků. Více se dozvíme jak o Benediktově rodině a minulosti, tak o společnosti TGIC, v níž je zaměstnán. Setkáme se s jeho poněkud záhadným šéfem Theo Franklem, již klasicky též s různými bytostmi záhrobního světa i osobami, které stojí kdesi na rozhraní světa živých a mrtvých.

Moc neznámého nekromanta sílí a stále se ho nedaří polapit. V sázce je život hlavního hrdiny i jeho těhotné přítelkyně Zuzany. Kdo přežije a kdo se stane obětí temných sil?

Knížka Veroniky Fiedlerové se čte doslova sama. Autorka nijak příliš neexperimentuje s jazykem, její styl je srozumitelný, jasný a dalo by se říci chytlavý. Navíc v textu můžeme nalézt spoustu vtipných poznámek i odkazů.

Děj je řazen chronologicky a je prokládán retrospektivními pasážemi nazvanými příznačně Mnesis. A když už jsme u klasických jazyků, nechybí slovníček nekromantské latiny, z něhož se čtenář dozví, jakými frázemi správně zažehnat démony. Příběh je napínavý, čtenáře drží doslova do poslední věty. A když skončí, je to až líto. Ale neplačte, paní spisovatelka už chystá třetí díl, mám to z první ruky!

Autorčin dvorní ilustrátor Diego Quiňones knihu vyzdobil působivými ilustracemi včetně té na obálce, o grafickou podobu knihy se tradičně zasloužil Michal Březina.

Ozvěny záhrobí rozhodně doporučuji všem příznivcům napínavé četby plné temných záhrobních sil.

 

Název knihy Ozvěny záhrobí
AutorVeronika Fiedlerová
ŽánrDetektivky, krimi, Horory, Fantasy
  
Nakladatelství Golden Dog
Rok vydání2022
Počet stran360
ISBN978-80-88067-49-8
  
Nákup knihy www.goldendog.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

www.goldendog.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.