Ozvěny Ekofilmu 2008

EkofilmČtvrtek 23. dubna 2009, Městské kino Chrudim
Kolekce středometrážních snímků z loňského říjnového festivalu v Českých Budějovicích a Českém Krumlově. Pozor! Začínáme už v 17 hodin a vstup je ZDARMA.  Do kina můžete přijít na kterýkoli z těchto filmů:

Příroda Tech – Program 1: Zázrak pohybu (17 hodin)
režie: Alfred Vendl, Steve Nicholls, Rakousko, 2007
Většina zvířat, a také několik rostlin, se hýbe. Plavou, chodí, běhají nebo létají mnoha způsoby. Uvidíte, jak projektanti aut, letadel a robotů nacházejí inspiraci v přírodě.

Živý obraz lepšího světa (18 hodin)
režie: Marian Polák, Česko, 2008
Na samotě v odlehlém koutu Orlických hor žije víc než čtyřicet let tajemný muž. Nikdo neví proč. S lidmi téměř nekomunikuje. Jen málokdo ho spatřil. Pozoruhodný příběh pana Mertlíka.

Na stopě pobřežních vlků (19 hodin)
režie: Richard Matthews, Německo, 2007
Bývalá světová šampiónka v běhu na lyžích se už šest let zabývá studiem vlků ve volné přírodě. V pobřežních lesích a na ostrovech západní Kanady zažila neopakovatelná setkání s těmito šelmami.

Zajatci bílého Boha (20 hodin)
režie: Steve Lichtag, Česko, 2008
Domorodý kmen žijící v pohraničí Thajska a Laosu se stává absurdní obětí rozvojových programů západní civilizace. Otřesné svědectví o praktikách a obětech „pomoci“ mezinárodního společenství.

Vysoké Tatry – divočina zamrzlá v času (21 hodin)
režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2007
Vydejte se do podmanivých hor plných divoké zvěře a pověr! Rozhlédněte se a povolte uzdu své fantazii, rozjitřené majestátem přírody. Třeba se vás zmocní pocit, že všechno v životě souvisí se vším.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.