Pálavského vinobraní – limitová edice vstupenek pro milovníky vína

Letošní Pálavské vinobraní přichází s novinkou, která je určena těm, kteří na této akci vyhledávají především zážitky spojené s vínem. V limitované edici budou mít možnost zakoupit si Permanentku s degustačními lístky na Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti. Ta se bude jako každoročně konat v reprezentativních prostorách sálu mikulovského zámku. V rámci soutěže je otevřena i zámecká terasa, kde si můžete společně se vzorkem vína vychutnat i nejkrásnější pohled na Svatý kopeček. Degustace probíhá výměnou za vinné bločky, vybrat to správné víno pomůže školená obsluha a someliéři. K degustaci zahraje i cimbálová muzika.

 


Co vše Vstupenka s degustací obsahuje?

   – třídenní vstup na Pálavské vinobraní
   – degustační lístky na Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti
   – vinnou sklenici s logem Pálavského vinobraní na památku
   – láhev vína lokálního vinařství
   – malé překvapení

 

„Jako každý rok se mohou návštěvníci těšit na cimbálové muziky, folklorní soubory, alternativní scénu i hvězdy českého a slovenského popového nebe. Mohu ovšem prozradit, že Pálavské vinobraní navštíví v roce 2019 hvězda československé popové scény Miro Žbirka a českopolská zpěvačka Ewa Farna,” láká na program ředitelka pořádající společnosti, Petra Eliášová.

Miroslav Žbirka, známý také pod přezdívkou “Meky”, na vinobraní představí písničky ze své nové desky Double Album, kterou natáčel v legendárním londýnském Abbey Road. Deska obsahuje 12 písní ve slovenštině a 14 v angličtině, které pro Žbirku vytvořil Pete Brown, dvorní textař legendární kapely Cream (kytarista Eric Clapton). Na skladbách spolupracovali známí britští muzikanti, mezi jinými také kytaristé Robbie McIntosh a Hamish Stuart. Oba se podíleli na sólových albech bývalého člena Beatles Paula McCartneyho. “Mimo pecky z nového alba, se mohou návštěvníci těšit i na staré známé hity,” ujišťuje hlavní produkční Irma Konešová.

Druhou hvězdou, která za námi na vinobraní přijede, je Ewa Farna. Tato zpěvačka je hvězdou nejen v Česku, ale rovněž v Polsku. Zpívá v obou jazycích. Vyhrála Slavíka jako Objev roku, cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku a byla historicky nejmladší porotkyní soutěže Československo má talent i polské X Factor. S vínem ji spojuje především úvodní píseň k oblíbenému seriálu Vinaři “Víno je grunt”. Na Pálavském vinobraní vystoupí v rámci svého koncertního tour.

Další ročník přinese bohatý program pro milovníky vína. Návštěvníci se mohou těšit na Vinařské městečko s prezentací lokálních vinařů, soutěž o nejlepší burčák i vzdělávací hru Po stopách vinaře. Jako vždy bude centrum a amfiteátr plný stánků s dobrým jídlem i pitím. Tradičně se dostaví královská družina Václava IV., která v Mikulově postaví své středověké ležení.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.