Neděle, 24.9.2023
KulturaOstatní kulturaVýstava

Papež nebude jen v Brně, Praze a Staré Boleslavi

Papež v AustráliiNa fotografiích bude i Lidovém domě v Litomyšli na výstavě Světové dny mládeže 2008  od 12. září do 11. října 2009.

Fotografie Romana Málka zachycují  jeho měsíční pobytu v Austrálii, kde se v loňském létě zúčastnil Světových dnů mládeže.

“Není to výstava skvostných fotografií, ale dokument toho, co jsem prožil v Austrálii. Možná to některé bude inspirovat a vydají se v roce 2011 do Madridu na další světové dny. Při nich si totiž člověk velice uvědomí sílu víry,” říká o své výstavě Málek. Ten patřil k dvě stě dvaceti mladým lidem z České republiky, kteří se společně s dalšími čtyřmi sty tisíci poutníků z celého světa setkali s papežem Benediktem XVI. na dostihovém závodišti Randwick v Sydney.

Výstava se koná v Litomyšli v době, kdy do České republiky přijede na návštěvu právě Papež Benedikt XVI.

Výstava obsahuje celkem patnáct panelů, většina z nich se věnuje Sydney a to nejenom z pohledu setkání, ale i z pohledu zajímavé země. “Výstavu jsem pojal jako mobilní. Rád bych se svoji návštěvou seznámil tisíce lidí a třeba některým otevřel nové cesty životem,” dodává Málek.

Výstava měla svoji premiéru v Kněžicích u Jihlavy, ale také navštívila Skuteč, Slatiňany, Chrudim či Prahu. Její kopie putuje též po jižních Čechách.

Výstava vznikla v Litomyšli  ve spolupráci s Farní charitou Litomyšl.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.