Pardubice mění trenéra. Z Vítkovic přichází Mojmír Trličík.

hc_csob_pardubice2Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se rozhodl provést výměnu trenéra A týmu. Od středy 7. listopadu 2012 se ujímá vedení Mojmír Trličík, ten vystřídá odvolaného Pavla Hynka.

Konec Pavla Hynka v Pardubicicíh byl zapříčiněn špatnými výsledky z psolední doby. „Důvodem rozhodnutí vedení klubu k tomuto kroku jsou výkony A-týmu a jeho postavení v tabulce. To neodpovídá kvalitě týmu a jeho ambicím,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer Pardubic  Ondřej Šebek.

„Důvodem této změny je snaha o nový impulz do týmu. Jeho výkony zatím zůstávají za očekáváním. Bez přispění hráčů NHL, kteří podávají výborné výkony, by byla situace našeho klubu ještě složitější,“ doplnil Šebek. K hlavním ofenzivním tahounům Pardubic patří Aleš Hemský z Edmontonu s Davidem Krejčím z Bostonu, v obraně působí Jakub Kindl z Detroitu.

Pavel Hynek působil v Pardubicích od konce listopadu 2010 nejdříve jako asistent trenéra Josefa Jandače, po sezoně a Jandačově odchodu do Sparty převzal tým jako hlavní kouč a dovedl jej k titulu.

Naplnit ambice Pardubic má pomoci Trličík, který vedl od sezony 2010/11 Vítkovice. Při své premiéře v české extralize na postu hlavního kouče dovedl Ostravany do finále, v němž mužstvo podlehlo Třinci. V minulé sezoně vypadl ve čtvrtfinále proti Pardubicím. V této sezoně se jeho tým propadl na 11. místo a dnes byl kouč odvolán.

„Všichni věříme, že příchod respektovaného trenéra Mojmíra Trličíka, který nejen ve Vítkovicích dosáhl vynikajících sportovních výsledků, do Pardubic bude pro A-tým správným impulzem,“ dodal Šebek.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.