Pardubice opět potvrdily, že na Zlín umí

Pardubice opět potvrdili, že na Zlín umíV pátek 11. ledna 2013 proběhlo 39. kolo extraligy, ve kterém se HC ČSOB Pojišťovna Pardubice setkal s celkem z HC PSG Zlín. Třetí vzájemný zápas se vedl ve vyrovnaném souboji, kterému odpovídalo i průběžné skóre. Díky zranění brankářské jedničky z Pardubic Martina Růžičky se mezi tyče postavil Dušan Salfický.

39. kolo, pátek 11. ledna 2013, 18:00 hodin

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 18:30 Cetkovský (Kočí; 5/5), 47:41 Somík (Píša, Bartek; 5/4), 63:54 Rolinek (Zohorna, Marušák; 4/4) – 44:20 Tesařík (Holík, O. Veselý; 4/5), 55:13 Balaštík (Hamrlík, Leška; 4/5).

Vyloučení: 6:4.

Diváci: 7.546.

Střely na branku: 24:28.

Sestavy:HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Benák, Gawryletz, Vašíček, Píša, Marušák, Kočí, Zdráhal – Bartek, Rolinek, Somík – Nosek, Zohorna, Tybor – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil.

PSG Zlín: Sedláček – Zámorský, Hamrlík, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Melenovský, Čech – Šlahař, Fořt, Okál. Trenéři:Rostislav Vlach a Juraj Jurík.

Zápas začal již v první minutě oslabení Zlína, kdy se ovšem nedostaly do žádné výraznější šance. Později při střídání druhého útoku se objevila větší šance týmu Zlína, ale i ty se obešly bez branky. Polovina první třetiny přinesla dvě vyloučení na straně Pardubic, ve kterých se povedlo Zlínu pět střel na bránu, ale Salfický tým podržel a stav zůstal 0:0.
Otevření skóre přinesla až „branka do šatny“ a to v 19. minutě zápasu, kdy Sedláčka prostřelil Cetkovský, za asistence Vašíčka a Kočího.

Již začátek druhé třetiny byla vidět aktivnější hra u obou týmů. Šance se tak během dalších 20 minut objevovaly na obou stranách. Důležitý úkol Pardubic uchránit svoji branku se podařil a na konci této třetiny byl stav nezměněn.

Třetí třetina přinesla dvě vyrovnání ze strany Zlína. Ve 44. minutě došlo k vyloučení Noska, které předčasně ukončila rána z hole Tesaříka a zajistila hostům první vyrovnání na 1:1.

Pardubickému týmu stačily tři minuty a udeřil Píša svoji střelou z modré, kterou tečoval Somík, a zajistil opět jednobodový náskok na 2:1.
Zlínu se vyskytla větší šance na vyrovnání hned několikrát, její využití přišlo až při přesilové hře v 55. minutě po vyloučení hráče z Pardubic. Tu si zahráli pouhých 25 sekund a už se mohli těšit z vyrovnávacího gólu. Třetí třetina tak za stavu 2:2 nerozhodla o vítězi tohoto kola.

V prodloužení padl rozhodující gól v čase 63:54, který přinesl Pardubicím výhru a dva body. Jeho autorem byl Tomáš Rolínek s asistencí Zohorny a Marušáka. Konečný stav zápasu je 3:2.

Daším zápasem je dohrávka Pardubice – Liberec, který se hraje v úterý 15. ledna 2013 od 18:10 v ČEZ aréně.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.