Pardubice se připravují na novou sezonu

Pardubice se připravují na novou sezonuA tým hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zahájil v pondělí 29. dubna 2013 v 8.00 hodin přípravu na novou hokejovou sezonu. I do ní vstoupí pardubický hokejový klub za podpory ČSOB Pojišťovna Pardubice v roli generálního partnera.

Název klubu tak zůstává HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, což podpisem smlouvy potvrdili na tiskové konferenci generální manažer klubu Ondřej Šebek a Jeroen van Leeuwen, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny.

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhodnotil sezonu 2012/2013 jako sportovně neúspěšnou, klub po jejím skončení přijal opatření, která by měla zvýšit jeho sportovní výkonnost.

Novým trenérem A týmu, jak už bylo prezentováno, se stal Zdeněk Venera, jeho asistenty jsou Ladislav Lubina a Miloš Říha ml., který bude rovněž hlavním skautem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Novým šéftrenérem klubu se stal Vladimír Martinec a sportovním ředitelem mládeže Pavel Rohlík, jenž povede juniorský tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Ke změnám došlo i na postech trenérů nejvyšších mládežnických kategorií, ve kterých jsou výrazně zapojeni kluboví odchovanci. Asistentem Pavla Rohlíka se stal Jiří Seidl, mužstvo starších dorostenců povede trenérský tandem Marek Zadina – Petr Jančařík, mladší dorost Tomáš Blažek se Zdeňkem Procházkou.

Po vzájemné dohodě končí na pozici sportovního manažera klubu Petr Hemský, dosavadní sportovní ředitel Jiří Šejba odešel trénovat polský tým GKS Tychy.
Pardubice posílí Petr Sýkora a Josef Marha
Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získal před startem přípravy na novou sezonu dvě výrazné posily do útoku ze švýcarského klubu HC Davos.

Zpět do Pardubic se po třech úspěšných sezonách vrací střelec Petr Sýkora, po osmnácti letech strávených v zahraničí hlásí comeback do české extraligy zkušený útočník Josef Marha.

Stávající kontrakty, které končí 30. dubna 2013, prodloužila šestice hokejistů včetně brankáře Dušana Salfického nebo zkušeného obránce Václava Benáka a útočníka Radovana Somíka.

Do přípravy se s A týmem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zapojila skupina mladých hráčů. Tato skupina dostane příležitost vybojovat si místo v kádru na garantovaných místech pro hráče mladší 23 let.

Mezi tyto hokejisty patří obránci Petr Beneš (ročník 1992), Zdeněk Čáp (ročník 1992) a Jan Zdráhal (ročník 1991). Dále pak útočníci Radek Číp (ročník 1992), vloni nejproduktivnější junior David Březina (ročník 1993), či Jan Veselý (ročník 1994), který v minulé sezoně nastoupil k pěti zápasům za A tým. Posily získal i juniorský celek.

V pardubickém klubu naopak nepokračují útočníci Martin Bartek a Pavel Brendl, dále pak Jan Buchtele a Lukáš Endál. Z obránců odchází Travis Gawryletz, Stanislav Hudec a Jiří Marušák. O působení Tomáše Rolinka není zatím rozhodnuto, o jeho dalším působení v Pardubicích probíhají jednání.

Letní příprava hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice začala v pondělí 29. dubna 2013, její suchá fáze bude pokračovat až do konce června. Nástup hráčů na led je naplánován na 22. července 2013. Během letní přípravy se hráči podrobí funkčním testům pro ověření jejich sportovní výkonnosti. A tým stejně jako v minulých letech odjede v termínu od 20. do 25. května 2013 na soustředění do Ústí nad Orlicí.
Novinka: permanentka včetně play off
Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zahájí v pondělí 6. května 2013 prodej permanentek na novou sezonu. Rezervace míst pro stávající majitele končí v pátek 12. července 2013. Cena základních permanentek se nemění a zůstává v rozsahu 2100 korun (stání) až 6600 korun (sezení kategorie A). Novinkou je možnost koupě permanentky na celou sezonu včetně play off. Hokejový klub tak vychází vstříc těm fanouškům, kteří po této variantě volali. Cenové rozmezí těchto permanentek je od 2700 korun (stání) až 8200 korun (sezení kategorie A).

Fanoušci, kteří si zakoupí permanentku bez ohledu na její variantu a kategorii, do konce měsíce května obdrží jako dárek pletenou šálu s klubovými motivy. Hokejový klub rovněž stanovil, že děti do výšky 120 cm nemusí platit vstupné na extraligové zápasy ovšem bez nároku na vlastní sedadlo.
European Trophy
I v letošním roce se hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zúčastní prestižního klání v evropské klubové soutěži European Trophy. Pardubičtí hokejisté změří síly se stejnými soupeři jako v minulém roce, prohodí si však pořadatelství.

Pardubice tak doma přivítají Fribourg-Gottéron, TPS Turku a Tapparu Tampere. Tradičním protivníkem jsou Bílí Tygři Liberec.

Rozpis European Trophy
•    Čtvrtek 15. srpna 2013:    SC Bern – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
•    Úterý 20. srpna 2013:    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Fribourg-Gottéron
•    Pátek 23. srpna 2013:    Djurgårdens IF – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
•    Sobota 24. srpna 2013:    Brynäs IF – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
•    Pátek 30. srpna 2013:    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – TPS Turku
•    Sobota 31. srpna 2013:    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Tappara Tampere
•    Pátek 6. září 2013:    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Bílí Tygři Liberec
•    Neděle 8. září 2013:    Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

České hokejové hry v Pardubicích
Fanoušci pardubického hokeje se mohou těšit na další díl Euro Hockey Tour. Český turnaj tohoto podniku se po deseti letech vrací do Pardubic. ČEZ Arena zhlédne klání čtyř hokejových velmocí od čtvrtka 29. srpna 2013 do neděle 1. září 2013.

Předběžný rozpis Českých hokejových her v Pardubicích
•    Čtvrtek 29. srpna 2013:
o    Finsko – Česká republika, začátek v 18.00 hodin

•    Sobota 31. srpna 2013:
o    Česká republika – Švédsko, začátek ve 14.00 hodin
o    Rusko – Finsko, začátek v 18.00 hodin

•    Neděle 1. září 2013
o    Švédsko – Finsko, začátek ve 14.00 hodin
o    Česká republika – Rusko, začátek v 18.00 hodin

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.