Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubice vyzvou Avangard Omsk

Pardubice vyzvou Avangard OmskAni během olympijské přestávky nepřijdete o kvalitní hokej v pardubické ČEZ Areně, ba naopak! Ve čtvrtek 13. února 2014 sehrají hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přípravné utkání se slavným klubem Kontinentální hokejové ligy – Avangardem Omsk! Začátek utkání je v 17.30 hodin.

Avangard Omsk, který v této sezoně vede bývalý pardubický trenér Miloš Říha, bude během olympijské pauzy v Pardubicích na soustředění a sehrají s východočeským klubem přípravné utkání. Tento výjimečný zápas si nesmíte nechat ujít!

„Čeká nás velmi cenné utkání, které nám zkvalitní přípravu na závěr základní části. Věřím, že Avangard Omsk přiláká do hlediště ČEZ Areny spoustu fanoušků, kteří si nenechají ujít tento výjimečný a prestižní souboj nejen z důvodu, že tento tým vede náš bývalý manažer A týmu Miloš Říha,“ uvedl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Pardubičtí hokejisté nastoupili doma naposledy k utkání s ruským klubem v srpnu 2006. Dvoutisícová návštěva v ČEZ Areně tehdy zhlédla vyrovnaný duel s tehdejším Chimikem Moskevská oblast, který skončil remízou 2:2. Informace o utkání naleznete zde.
Pardubický hokejový klub na tento výjimečný zápas stanovil velmi příznivé ceny vstupného: majitelé permanentek na extraligovou sezonu si mohou v předprodeji do konce ledna 2014 zajistit vstupenku na své místo za jednotnou cenu 50 korun, ostatní zájemci zaplatí zhruba polovinu extraligové ceny.

„Věřím, že nejen kvalita soupeře, ale i takto nastavené ceny vstupenek přilákají do hlediště ČEZ Areny početnou návštěvu. Přece jen dlouhodobě úspěšný účastník nejkvalitnější klubové soutěže v Evropě nehraje v Pardubicích každý den,“ doplnil Ondřej Šebek.

Trenér A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Zdeněk Venera již střádá plány, jak naloží s dvoutýdenní olympijskou přestávkou. „Její první týden zaměříme kondičně, bude tam mnoho tréninku na soustředění, kde dopoledne budeme na ledě a odpoledne na běžkách nebo v posilovně,“ informoval.

„Tento zápas nám do našich plánů krásně zapadá a přichází vhod. Během pauzy jsme chtěli hrát jeden až dva zápasy, utkání s Omskem vítáme. Zpestří nám dlouhé období bez zápasu, navíc dorazí velmi kvalitní soupeř, který nám zajistí dokonalou prověrku naší formy pro závěr sezony,“ pokračoval Zdeněk Venera.

Podle něj se mohou fanoušci čekat na vskutku pohlednou podívanou! „My ani Omsk nedostaneme tři body, můžeme hrát bez obav o výsledek, ale to neznamená, že nebudeme chtít vyhrát – naopak! Podle mě uvidíme pěkný hokej, že si fanoušci přijdou na své. Pro nás to bude zajímavé srovnání pojetí špičkového klubu KHL s naším hokejem. Moc se těším a jsem zvědavý, jak se zápas bude vyvíjet. Věřím, že jej zvládneme a kluci se vytáhnou,“ doplnil trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Zdroj: Oficiální webové stránky klubu, Jan Hrabal

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.