Pardubice získaly Roberta Kristana

Pardubice získaly Roberta KristanaHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zná svou brankářskou dvojici pro nadcházející sezonu. S Tomášem Halászem bude na východě Čech chytat slovinský reprezentant Robert Kristan, který se s klubem dohodl na spolupráci. „”sme rádi, že jsme do našeho týmu získali slovinského olympionika, který je stabilním členem reprezentace a pomohl jí k historické účasti ve čtvrtfinále v Soči,” uvedl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek k příchodu zkušeného brankáře, který v minulé sezoně dovedl Nitru do finále slovenské extraligy, v níž vychytal devět čistých kont.

Po odchodu Júliuse Hudáčka a ukončení profesionální gólmanské kariéry Dušana Salfického bude v Pardubicích chytat nový gólmanský pár. “Byli jsme si vědomi a měli jsme signály, že Július Hudáček odejde do zahraničí. Roberta Kristana jsme tak sledovali už v Soči i během play off slovenské extraligy, ve kterém dovedl Nitru do finále. Jeho výborné výkony potvrdily správnost tohoto kroku,” doplnil Ondřej Šebek.

Podle sportovního manažera HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Dušana Salfického je Robert Kristan prototypem moderního brankáře. “Je velmi pohyblivý a má výborný přehled. Má za sebou povedenou sezonu ve slovenské extralize, teď se chce opět posunout dál,” řekl. Robert Kristan má za sebou náročnou sezonu, ve které pomohl Slovinsku k účasti ve čtvrtfinále olympijského turnaje a Nitru dotáhl do finále slovenské extraligy.

“Suchou fázi letní přípravy bude mít individuální, k týmu se připojí v polovině července, až půjdeme na led,” doplnil sportovní manažer klubu.

Robert Kristan

 • Post: brankář
 • Datum narození: 4. dubna 1983
 • Výška: 182 cm
 • Hmotnost: 85 kg
 • Držení hole: levé

 

   

   

  Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.