Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubice získaly trojnásobného slovenského mistra

Pardubice získaly trojnásobného slovenského mistraHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získal do svého týmu gólmana Júlia Hudáčka, který se k mužstvu připojí ve čtvrtek 21. listopadu 2013. Slovenský brankář zahájil tuto sezonu v Sibiru Novosibirsk, ale nedostával zde tolik příležitostí. S vedením pardubického klubu se dohodl na působení do konce letošní sezony.

„Vzhledem k jeho předchozím výkonům a výsledkům, mezi které patří zisky třech titulů mistra slovenské extraligy a úspěšné dvouleté angažmá ve Švédsku, věřím, že získáváme do našeho klubu výraznou posilu na brankářský post. Július se ihned po čtvrtečním příjezdu do Pardubic připojí k A týmu, zcela jistě zde dostane potřebný prostor a velmi rychle získá zápasové zatížení, na které je ve své kariéře zvyklý,“ řekl k jeho příchodu generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

„Z jeho dosavadní úspěšné kariéry lze dovodit, že do týmu získáváme další vítězný typ. Podpis kontraktu je o to cennější, že o jeho služby mělo zájem více klubů nejen z české extraligy, ale i právě ze Švédska,“ doplnil.

Július Hudáček začal s hokejem v rodné Spišské Nové Vsi, v roce 2008 přestoupil do Košic, kterým pomohl k triumfům ve slovenské extralize v letech 2009, 2010 a 2011. Jeho velkým úspěchem je zisk stříbrné medaile z mistrovství světa v roce 2012. V předminulé sezoně působil ve švédské Frölundě (průměr 1,89 inkasované branky v základní části), v létě letošního roku přestoupil do KHL, za Sibir Novosibirsk odchytal jediné utkání a vrátil se zpět do střední Evropy.

„Jsem velmi rád, že přicházím do Pardubic. Jedná se o tradiční klub s výborným zázemím i fanoušky. Věřím, že mé angažmá na východě Čech bude úspěšné a Pardubicím pomohu. Spojil jsem se s Radoslavem Tyborem a ten mi o klubu říkal jen pěkné věci, moc se těším,“ řekl Júlis Hudáček ke svému příchodu.

Július Hudáček

• Post: brankář

• Datum narození: 9. srpna 1988

• Výška: 186 cm

• Hmotnost: 85 kg

• Držení hole: pravé

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.