Pardubice získaly trojnásobného slovenského mistra

Pardubice získaly trojnásobného slovenského mistraHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získal do svého týmu gólmana Júlia Hudáčka, který se k mužstvu připojí ve čtvrtek 21. listopadu 2013. Slovenský brankář zahájil tuto sezonu v Sibiru Novosibirsk, ale nedostával zde tolik příležitostí. S vedením pardubického klubu se dohodl na působení do konce letošní sezony.

„Vzhledem k jeho předchozím výkonům a výsledkům, mezi které patří zisky třech titulů mistra slovenské extraligy a úspěšné dvouleté angažmá ve Švédsku, věřím, že získáváme do našeho klubu výraznou posilu na brankářský post. Július se ihned po čtvrtečním příjezdu do Pardubic připojí k A týmu, zcela jistě zde dostane potřebný prostor a velmi rychle získá zápasové zatížení, na které je ve své kariéře zvyklý,“ řekl k jeho příchodu generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

„Z jeho dosavadní úspěšné kariéry lze dovodit, že do týmu získáváme další vítězný typ. Podpis kontraktu je o to cennější, že o jeho služby mělo zájem více klubů nejen z české extraligy, ale i právě ze Švédska,“ doplnil.

Július Hudáček začal s hokejem v rodné Spišské Nové Vsi, v roce 2008 přestoupil do Košic, kterým pomohl k triumfům ve slovenské extralize v letech 2009, 2010 a 2011. Jeho velkým úspěchem je zisk stříbrné medaile z mistrovství světa v roce 2012. V předminulé sezoně působil ve švédské Frölundě (průměr 1,89 inkasované branky v základní části), v létě letošního roku přestoupil do KHL, za Sibir Novosibirsk odchytal jediné utkání a vrátil se zpět do střední Evropy.

„Jsem velmi rád, že přicházím do Pardubic. Jedná se o tradiční klub s výborným zázemím i fanoušky. Věřím, že mé angažmá na východě Čech bude úspěšné a Pardubicím pomohu. Spojil jsem se s Radoslavem Tyborem a ten mi o klubu říkal jen pěkné věci, moc se těším,“ řekl Júlis Hudáček ke svému příchodu.

Július Hudáček

• Post: brankář

• Datum narození: 9. srpna 1988

• Výška: 186 cm

• Hmotnost: 85 kg

• Držení hole: pravé

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.