Pondělí, 2.10.2023
Recepty a vařeníVolný čas

Pardubický FRESH FESTIVAL představí hvězdy

Mandle v hořké čokoládě se skořicí, husí paštika s Bordeaux, chlapská hořčičná omáčka, džem Kiwi & rebarbora, mangovo hořčičná omáčka s Carolina Reaper nebo angreštový jam se skořicí a kardamomem. Co mají tyhle delikatesy společného? Jsou to hvězdy! Ano, nachystali jsme červený koberec a na Prima Fresh festivalu představujeme hvězdy Great Taste Awards.

„Britská soutěž Great Taste Awards, je obdoba gastro Oscarů a na festivalu bude letos hned sedm podniků, jejichž výrobky získaly jednu a více hvězd v této soutěži,“ vysvětluje pořadatel Prima Fresh Festivalu Petr Jirásek. Co byste podle něj měli určitě ochutnat, je čokoláda, kterou si dopřává samotný ománský sultán. „Jednou z nabízených delikates bude čokoláda, kterou si oblíbil sultán Ománu, a která se jako jediná zahraniční čokoláda dostala na stoly jeho paláce,“ dodává Jirásek.

ČokoládaVšechny prodejce delikates najdou návštěvníci v nové zóně s názvem Great Taste zóna a rozhodně tu nebude jenom čokoláda. Představí se zde výrobci marmelád, paštik, chilli omáček, nebo sirupů. Paštiky doveze podnik Melememaso, My-Chilli.eu se pochlubí originálními pálivými omáčkami, co třeba ochutnat uzenou s chmelem? Pražská čokoláda bude mít kromě jiného připravené třeba Globuli Carolini – Karlovy koule, ostřejší nabídku nachystali výrobci omáček Chilli omáčky Palíto a naopak život osladí marmelády a džemy od Cidonio, Mlsný Filip překvapí neuvěřitelnou kombinací ovocných chutí džemů.

Kromě toho, že jsou tyto výrobci držitelé ocenění Great Taste Awards, tak se pravidelně umisťují i na dalších soutěžích jako je World Hot Sauce Awards, The World’s Original Marmalade Awards, International Chocolate Awards a další.

husí paštikaSvět delikates se báječně propojuje se světem vína. Vinařská zóna nebude na Prima Fresh festivalu chybět ani letos, a to vše pod patronátem Vinařského fondu. Přívlastková odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti doveze Vinařství Piálek a Jäger, mimochodem je to oceněné vinařství roku 2020 v kategorii malých vinařství s produkcí do padesáti tisíc litrů za rok. Z moravských sklepů budou nabízet víno také rodinné podniky jako Vinařství Knoll, Vinařství Holakovský nebo Vinařství Žerotín.

Kdo má v oblibě ochutnávky vína, nesmí zapomenout na rezervaci řízené degustace. Předprodej je otevřený na webu Prima fresh festivalu a pozor, počet míst je omezený. Kromě degustace vybraných vín pod vedením zkušených sommeliéru obdrží návštěvníci při registraci jako dárek kvalitní festivalovou sklenici na víno od společnosti Crystalex.

 

Kdy28. – 29. srpna 2021
KdePardubické závodiště

 

Fresh festival - plakát Pardubice

 

festival.fresh.iprima.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.