Čtvrtek, 1.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubický kraj má novou radu dětí a mládeže

Od roku 2014, kdy se v Chrudimi konala poslední Bambiriáda, chyběla v Pardubickém kraji aktivita, která by dokázala organizace pracující s dětmi a mládeží představit veřejnosti. Tomu by měla pomoci nově vzniklá Rada dětí a mládeže Pardubického kraje (RADAMPAK).

Na jejím vzniku se podílely organizace, které stály i za zmíněnou Bambiriádou. “V našem kraji podobná zastřešující organizace chyběla. Těším se, že navážeme na časy Bambiriád, kdy jsme mohli spolkům pomoci s prezentací jejich činnosti,” říká Matěj Zelinka, předseda Spolku Mladých Tanečníků Skuteč a nově zvolený předseda krajské rady.

V krajích, kde rady dětí a mládeže fungují, zastupují své členské organizace ve vztahu k Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a České radě dětí a mládeže. “Krajské rady mohou pružněji reagovat na momentální potřeby svých členů a podle toho jednat s krajským úřadem nad tématy dotačních programů pro spolky,” dodává Zelinka. Díky regionálnímu dosahu vzniká také větší prostor pro spolupráci mezi organizacemi a jejich cílenou propagaci.

“Spolkům chceme nabídnout také vzdělávací aktivity zaměřeny jak na provozní činnost tak i na práci s dětmi a mládeží. Jedná se například o akreditovaný kurz vedoucího tábora, kurz BOZP nebo kurz první pomoci,” říká Martin Benák, předseda chrudimského spolku Altus, z.s. a místopředseda krajské rady.

Každý člen získá stejné výhody, plynoucí z členství i v České radě dětí a mládeže. Registrace je jednoduchá. Do Rady dětí a mládeže Pardubického kraje mohou vstoupit organizace, které pracují s dětmi a mládeží a působí na území Pardubického kraje.

Podrobné informace naleznete na www.radampak.cz nebo www.facebook.com/radampak.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.