Představitelé měst se vydají na elektrokolech poznávat potřeby cyklistů

chrudimsko_logo_uvpraveneZástupci Mikroregionu Chrudimsko stráví pátek 14. a sobotu 15. května 2010 na Znojemsku. V rámci odborné exkurse “Cykloturistika – příležitost pro rozvoj českého venkova” se budou seznamovat s problematikou cyklistiky jako potenciálu pro cestovní ruch.

“Na programu máme například návštěvu prvního informačního místa pro cyklisty, seznámení se s vinařskými cyklostezkami či návštěvu zařízení s certifikací Cyklisté vítáni,” přibližuje část programu předseda svazku Vladimír Pecina.

Zajímavostí je i fakt, že k přepravě po regionu budou představitelé členských obcí používat elektrokola. “Chceme poukázat na dnešní fenomén, že kolo je opravdu pro všechny. Navíc bychom rádi ukázali kolegům svět z pohledu cyklisty. Zároveň chceme upozornit, že je dobré budovat mobiliář pro cyklisty,” doplňuje jeden z pořadatelů Roman Málek.

Na programu, který připravilo za podpory Pardubického kraje Občanské sdružení Altus a Cykloklub Kučera, je i návštěva Cyklodne v Jevišovicích. Zde se chtějí zástupci mikroregionu inspirovat i akcemi na zahájení turistické sezóny.

O tom, že Mikroregion Chrudimsko by rád zlepšil cestovní ruch, svědčí i podaný projekt na Evropskou unii, kde žádá více jak dva miliony korun. Výsledek by měl být znám začátkem srpna 2010.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.