Představujeme festival Jamrock

jamrockFestival Jamrock, o kterém se říká, že má magickou atmosféru, a který se mohl zatím vždy vzhledem ke svému stáří těšit rekordní návštěvnosti, je pro rok 2010 nabitý známými kapelami.

Největším tahákem letošního 3. ročníku festivalu, který se uskuteční od 3. do 5. července 2010 bude bezesporu australanka Gabriela Cilmi.

České skupiny jsou již zcela dořešeny. Dosud s největším úspěchem z českých kapel se setkal Kryštof, který je potřetí na soupisce festivalu. Zanedlouho vychází jejich nová, netrpělivě očekávaná deska, resp. CD. Jako protiklad jejich jemné, takřka dámské muziky v tom dobrém slova smyslu, vystoupí klasika naší hudební nejen punkové scény – Tři sestry v čele s oblíbeným Lou FanánkemM. Tři sestry předvedou svůj současný repertoár, který letos hrají v rámci svého každoročního jarního turné, ale i množství svých klasických songů. V Žamberku vystoupí poprvé a v podstatě zcela, vzhledem ke svojí pravidelné šňůře, výjimečně.

Kdo však nebude poprvé na Jamrock 2010 je muzikant, který patří mezi osobnosti naší hudební scény s největším počtem opravdových hitů. Michal Hrůza má na svém kontě ohromné množství skladeb, které napsal nejen pro sebe a svojí skvělou kapelu Hrůzy, ale i další zpěváky, jako např. Anetu Langerovou apod. V Žamberku kromě svého repertoáru zahraje ve světové premiéře novinku, a to v podání s hostem, jen pro festival Jamrock. O tom však později. Ženskou část hudebního světa zastoupí populární a mnoha cenami ověnčená  Anna K, která se těší stále lepšímu zdraví a my uslyšíme také její některé úplné novinky.

Jeden z hlavních časů bude patřit vynikající formaci a dá se říci objevu roku, kapele Hashberry, která vás dostane upřímností svojí muziky, vynikajícím projevem zpěváka a skladbami, které si hrdě mohou říkat písnička a které ne náhodou vybaví posluchači legendární U2. Přitom však jsou jejich songy naprosto originální, bez potřeby kohokoliv napodobovat. Tahle parta bude velkým překvapením, o to více že je domácí, avšak doma téměř neznámá.

Klasické festivalové kapely zastoupí seskupení jako Sto Zvířat, Horkýže Slíže, Krucipüsk, punková legenda Visací Zámek, skáčkoví FastFood Orchestra s bohatými mezinárodními zkušenostmi i uznáním. Jejich pecka Fire v USA vyhrála v Just Plain Folks Awards v kategorii píseň roku 2009!

Metalový čtvrtek bude zastoupen legendární švédskou formací Grave, hrající snad to nejtvrdší z tvrdého a spolu s místní žambereckou skvělou partičkou Shatter, která se může pyšnit mnohastovkovými návštěvnostmi na svých koncertech, uspokojí metalovou část publika JamRocku. Stejně  tak i hronovští Tortharry mají bohaté zkušenost z mnoha zemí Evropy a jejich songy byly vydány i v USA.

Jamrock však nabídne daleko víc, kapely, které budou pro mnohé objevem a o nichž se zatím příliš v českém hudebním rybníce neví, ale které kvalitou svojí produkce rozhodně nezaostávají za známými jmény. O těch však až příště, kdy už budou známy i zahraniční hvězdy “ze zahraničních kapel nasadíme jen dvě kategorie – buď ty osvědčené, avšak zatím ne u nás příliš ohrané a nebo zcela nové pecky, aktuální superhvězdy, které teď současně letí ve světě. Je to dřina se dohodnout a v tomto směru mohu zcela bez ostychu říci, že jednání, která vedeme s manažery českých kapel, jsou o mnoho jednodušší a přímočařejší, než ty za hranicemi naší republiky (s výjimkou Slovenska, kde jsou taky naprosto v pohodě)”.

Více info na http://www.jamrock.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.