Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Takový zvláštní penzion

Manželé Victoria a James dlouho toužili stát se rodiči. Konečně se jim přání splnilo a oni se těší na vymodlené dítě. Aby si užili ještě posledních pár týdnů ve dvou, jedou na malou dovolenou do odlehlého penzionu v severní Anglii. Původně romantický pobyt, který měli strávit jen oni dva spolu, se mění v noční můru. Victorii přepadnou porodní bolesti, ale dostat se k pomoci je nemožné. Manželé zůstal v penzionu uvězněni, někdo jim sebral klíče od auta i mobily a zamknul pokoje. Peklo začíná a vypadá to, že neskončí nikdy.

Penzion (Domino) - recenzePenzion Robina Morgana-Bentleyho je pořádná jízda, která zacloumá emocemi čtenářů, zejména jsou-li mezi nimi rodiče malých dětí. Možná se vám některé scény budou zdát příliš překombinované, akční a nevěrohodné a budete si říkat, jestli je vůbec možné, aby se v příběhu toto všechno dělo. Zkuste přivřít oči, pro účely zápletky to má svůj význam.

Vyprávění sledujeme střídavě z pohledu obou hlavních protagonistů a právě to dodává ději zajímavý rozměr. Ani jeden totiž nepůsobí místy věrohodně, jejich zpovědi vyvolávají zlověstný pocit, že je něco špatně. Ale otázkou je, u koho? Mlží Victorie, rozhozená po porodu, nebo James, pro kterého byla role otce splněným snem?

Hnacím pohonem tohoto psychotrhilleru je zvědavost. Je vystavěn na informacích a situacích, které vám smysl dají až v úplném závěru, který je víc než šokující. Když k tomu přidáte rozporuplné hrdiny s mnohdy nepochopitelným jednáním, máte před sebou docela slušný thrillerový nářez. V tomto žánru už nelze vymyslet nic nového, proto každá zápletka, která je okořeněná něčím navíc – atmosférou, chováním hlavních hrdinů nebo sugestivním prostředím, má body navíc. Penzion má ještě něco k tomu – vyvolá ve vás spoustu otázek. protože závěrečné vyvrcholení je opravdu neuvěřitelné a ohromující.

Vyberete-li si v záplavě podobně laděných příběhů Penzion, připravte se, že po pomalejším začátku na vás čeká sousta adrenalinu, nejednoznačných momentů, vypjatých situací a emočního tlaku – ty postavy vám vážně budou občas pít krev!

Rozporuplný thriller s psychologickými prvky je zajímavým počinem, který by si neměli nechat ujít čtenáři milující nečekané zvraty a šokující závěry

 

Název knihy Penzion
AutorRobin Morgan-Bentley
Žánrthriller
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2023
Počet stran344
ISBN978-80-7498-632-1
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

Nakladatelství Domino je od roku 2019 součástí Albatros Media a. s., největší nakladatelské skupiny v ČR.

www.dominoknihy.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)