Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Perfetto? Perfektní to bylo až ve finále

Eros Ramazzotti, foto: Jaromír Zajda Zajíček“EROS WORLD TOUR 2015”
30. října 2015 PRAHA, O2 arena

Po více než dvou letech se vrátil do pražské O2 Areny k nadšení svých fanynek dvaapadesátiletý popový idol a zpěvák Eros Ramazzotti s výpravnou show ke svému letošnímu albu Perfetto.

Že to bude náramná podívaná, slibovalo před arénou devět přistavených kamionů nadupaných až po střechu nejmodernější technikou, jakou si lze v současnosti představit.

Koncert odstartovala přesně ve 20 hodin bez jakéhokoli předskokana tanečně laděná píseň L’ombra del gigante z alba Stilelibero z roku 2000, za jehož prodej získal Ramazzotti v České republice zlatou desku. Zpěvák však zůstával dlouho skryt za průhlednou oponou a devět tisíc diváků pod pódiem i na tribunách si z něho žádalo daleko víc, než jen vyrýsovanou postavu v džínách a upnutém tričku. Lidé se tak museli drahnou chvíli spokojit s obří videoprojekcí, která Erose znázorňovala jako vybroušený diamant, než ho vytleskali na pódium. Ostatně, to byl i záměr začátku představení.

A pak už se jelo podle not novinkového alba Perfetto, jehož pódiová dramaturgie bohužel neměla potřebný spád a nezachránila ji ani nápaditá videoprojekce hýřící všemi možnými barvami a někdy i trochu kýčovitými obrazy. Zpěvák měl dokonce chvílemi intonační výpadky a také jeho rádoby vtipné herecké etudy zůstaly bez odezvy. Rovněž tak výzvy, aby s ním návštěvníci koncertu zpívali, pozvolna vyšuměly, protože italsky uměl málokdo, a tak se přidali jen Italové v prvních řadách. Eros je však velká hvězda, která si dokáže s něčím takovým hravě poradit a navíc má v zásobě celou řadu mezinárodně “profláklých” hitů, o které se může v případě potřeby opřít. To byl i případ pražského koncertu, jehož reputaci pomohly právě tyto písně zachránit.

A nutno dodat, že tomu dopomohl i skvěle sehraný doprovodný band, který s bravurou zvládal veškerá instrumentální sóla, a také obě sličné vokalistky – Monika a Roberta, jež vystřihly svoje party bez problémů a s potřebnou noblesou. Zaplněná hala se tak začala stále nápadněji pohupovat v rytmu takových hitů, jako třeba Terra promessa, s nímž v roce 1984 zaznamenal Ramazzotti první výrazný úspěch na festivalu v San Remu, nebo Se bastasse una canzone či Cose della vita.

S jednou ze svých sboristek si pak Eros zazpíval i úspěšný duet I Belong to You (Il ritmo della passione), který s ním na albu Calma apparente zpívá Anastacia. Po dvou hodinách mohlo být tedy publikum spokojeno. Dostalo to, nač čekalo. A navíc ještě čtvrthodinový přídavek. V tu ránu byl Eros zase tím miláčkem davu, který si podmanil svým nezaměnitelným hlasem, jenž vyvolává zejména u ženského publika nezřídka erotické představy. Proto věřím, že až Eros přijede do Prahy příště, bude opět vyprodáno.

Eros Ramazzotti, foto: Jaromír Zajda Zajíček

Playlist

L’ombra del gigante
Il tempo non sente ragione
Perfetto
Vivi e vai
Stella gemella
Sbandando
Rosa nata ieri
Più che puoi
Se bastasse una canzone
Terra promessa
Sei un pensiero speciale
Tra vent’anni
Una storia importante / Adesso tu / L’aurora
Dove c’è musica
Il viaggio
Un’altra te
I Belong to You (Il ritmo della passione)
Un attimo di pace
Un’emozione per sempre
Cose della vita
Musica è

Přídavek

Un angelo disteso al sole
Nuovi eroi
Fuoco nel fuoco
Più bella cosa

 

{source} [[iframe src=”https://www.zonerama.com/Embed/Album/991513?color=blue&autoplay=true&vertical=false” style=”width: 610px; height: 330px;” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true”]][[/iframe]]{/source}

 

Kompletní fotogalerii z koncertu naleznete na
https://www.zonerama.com/fotozajda/Album/991513

 

Eros Ramazzotti, foto: Jaromír Zajda Zajíček

 

Eros Ramazzotti

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.