Pátek, 22.9.2023
HudbaKultura

Pet Shop Boys míří do Prahy

Pet Shop Boys míří do PrahyČeští fanoušci elektronického popu budou mít letos Vánoce hned třikrát! Nejenom, že je potěší letos už podruhé Depeche Mode, ale tři roky po vystoupení na festivalu Love Planet se do Prahy vrátí britské popové duo Pet Shop Boys. Patřit mu bude pražská Tesla Arena, kde se představí 3. prosince 2009. S dvoudenním předstihem bude k vidění i na Slovensku, a sice v bratislavské Sibamac Areně.  

 

 

 

Po téměř třech dekádách působení na hudební scéně se dvojice Neil Tennant a Chris Lowe začátkem letošního roku dočkala ocenění Brit Awards za mimořádný přínos hudbě. Nedlouho poté pak vyšla aktuální deska Yes.

Pet Shop Boys, to jsou víc než dvě desítky nesmrtelných hitů od dvou náhodných známých, kteří se v roce 1981 náhodou setkali v obchodě s elektronikou. Společné nadšení pro elektronickou hudbu je svedlo k prvním pokusům o vlastní tvorbu. Původní jméno West End brzy změnili na Pet Shop Boys, inspirováni kamarádem zaměstnaným ve zverimexu.
První singl West End Girls jim vyšel v roce 1984, zatím ale bez úspěchu; prorazila až jeho upravená verze o dva roky později. To byl jen první krok, aby se z Pet Shop Boys stalo úspěšné duo. Následovaly další hity It’s A Sin, Heart, Always On My Mind nebo Go West.

Vstupenky na pražský koncert stojí od 499 Kč do 2990 Kč. Předprodej zajišťuje síť Ticketportal.

 

1. 12. 2009 – Bratislava – Sibamac Arena
3. 12. 2009 – Praha – Tesla Arena

 

Fotogalerii z koncertu naleznete na adrese – http://www.fotozajda.cz/koncerty/pet_shop_boys/galerie.html.

 

Více na www.megakoncert.sk a na www.petshopboys.co.uk.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.