Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Petrohradský baletní soubor v Hradci Králové

Pohádkový balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského. To je Šípková Růženka, kterou v pondělí 10. ledna 2022 v Aldisu v Hradci Králové uvede St. Petersburg Festival Ballet.
 
Nemá smysl znovu opakovat příběh tohoto nesmrtelného uměleckého díla. Stačí říci, že diváci, kteří přijdou na Šípkovou Růženku, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také strachu i odvahy.
 
Vynikající soubor, ztělesňující vše, čemu se říká “ruská škola klasického baletu“ – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.
 
St. Petersburg Festival Ballet s velkým úspěchem hostovalo v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.
 
Vstupenky můžete kupovat na Ticket-online.
 
Kromě Hradce Králové můžete Šípkovou Růženku navštívit také 11. ledna ve Zlíně nebo 16. ledna v Českých Budějovicích a St. Petersburg Festival Ballet u nás uvede také Labutí jezero. To uvede 12. ledna ve Zlíně, 16. ledna v Českých Budějovicích a 17. ledna v Liberci.
 
Více informací na stránkách pořadatele ARTpartner.
 
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.