Dubnová PEVNOST se viru nebojí!

Už se to blíží, už je to tady! Nástup na hradby a čelem k našemu dubnovému tématu, jímž není nic menšího než fenomén videoher, anime a vůbec popkultury zahrnující i ultimátní plyšáky Final Fantasy.

A hned na to se podíváme na zoubek Novým mutantům, kterými dostane svět Wolverina a profesora X pořádně hororový nádech. U hororu ještě chvilku zůstaneme, protože ze Švédska přichází pořádně temná trollí historie Stalpi. A ve FANTOM Printu ukuchtili brutální fantasy Nespasitelní. Na odlehčení si dáme nové litrpg Mrtvý lotr od Pavla Korněva aka autora akčního Pohraničí, ale hlavně novinku Franty Kotlety Underground. Ke které přihazujeme i rozhovor.

A pak zase přitvrdíme – nový román otce kyberpunku Williama Gibsona nazvaný Médium a pořádný kus moderní space opery v podání A. Reynoldse pod názvem Vzpomínky na modrou planetu.

A v komiksech pro vás máme hned dvě pecky mezi oči – vlčího agenta CIA Jacka Wolfganga a ohlédnutí za kultovní sérií Mýty!

V historické sekci vám pak ještě Františka Vrbenská odvypráví morytát o strašlivém výbuchu jičínského prachu a jedné nešťastné lásce…

Plus hafo videoher, deskovek, reportů z fantastických akcí a vůbec všeho, co dělá Pevnost Pevností.

A jako příloha naší Pevnosti Plus na vás číhají existenciální nihilisti Pac a Pussy. To musíte mít!  

 

Pevnost 4-2020 obálka


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.