Pátek, 22.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Srpnová PEVNOST nabízí zchlazení ve stínu mnoha sluncí a světů

Nejprve si vyjasníme, jak moc je fajn, nebo naopak brr, když se vám k páteři připojí mimozemský brouk a vy se stanete nejen superhrdinou, ale de facto i prvním filmem restaurovaného DC universa ve filmovém světě. BLUE BEETLE je každopádně zde a my vám o něm povíme první i poslední. Krátce se ohlédneme za posledním dobrodružstvím Indiana nejslavnějšího archeologa INDIANA JONES A NÁSTROJ OSUDU a mrkneme na cívíčko Jasona Voorheese, jednoho z nejlavnějších porcovačů teenagerů široko daleko. Pořádnou výpravu do vesmíru fantazie a černého humoru pak servírujeme průletem fenoménu zvaného FUTURAMA!

A skrze klasické recenze na filmové i seriálové novinky v kinech stejně jako streamech se dostáváme k literatuře, kde na nás zírá ŠIRÁ, MASOŽRAVÁ OBLOHA A DALŠÍ NESTVŮRNÉ GEOGRAFIE Johna Langana, ale i parádní slasher s ještě parádnějším názvem MÉ SRDC JE MOTOROVÁ PILA. Zapějeme PÍSNĚ TEMNOTY Anthonyho Ryana, pozdravíme DCERU RUDOZIMY a navštívíme DVŮR VYSOKO V HORÁCH a proplujeme celé ZEMĚMOŘÍ v druhém svazku kompletního českého vydání téhle klasiky všech klasik. No a pokecáme i s Benem Aaronovitchem. Načež rozsekáme pár nepřátel i bližních s hrdinou komiksu ELRIK Z MELNIBONÉ, nasbíráme KOŠÍK PLNÝ HLAV a zhodnotíme mistrovské dílo LEGENDA O LUTHERU ARKWRIGHTOVI. A taky vypravíme výpravu do manga verze kultu jménem V HORÁCH ŠÍLENSTVÍ. Nemáte dost? Honza Kotouč vám vysvětlí STRNADŮV EFEKT a Ondřej Neff svěří, co je to OSTROV NESMRTELNÝCH. A tak dále a tak dále. Je prostě na co se těšít, což ostatně dokazuje i nabušená sekce videoherních a deskovkových recenzí. Pro chvíle vzdělávání pak přihazujeme historky o ukrajinských zbojnících a pak už jedeme pozvánky na COMIC- CON JUNIOR i PEVNOSTCON 2023. O novinkách ze světa Prima COOL ani nemluvě.

Novou Pevnost prostě musíš mít!

 

Pevnost 8-23


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.