Zářijová PEVNOST se zasekne silou vikinží

Do téhle Pevnosti jsme zaparkovali drakkary, zakopali jsme rohaté přilbice a vyvrhli tělíčko vikinga Vikeho a podívali se pořádně zblízka na jeden z největších seriálových hitů posledních let – ano, na Vikingy, pokud to někomu nedošlo. A když už jsme byli v tom, tak jsme přihodili i brutální román, který rozvíjí osudy několika postav ze seriálu, a exkurzi do světa české vikinské fantasy – ano, i takový subžánr u nás máme a daří se mu dobře. Tak trochu vikinská je mimochodem i nová sága Joea Abercrombieho a ozvuky drsných seveřanů najdete i v klasice Tada Williamse. Pokud se po vší té zimě a brutalitě chcete trochu odreagovat, doporučíme vám Stopařova průvodce Galaxií – ke kterému jsme tentokrát udělali i spešl komiks Dana Černého. V té Galaxii rovnou zavzpomínáme na Zemi ve vyvrcholení skvělé čínské sci-fi ságy. Máte pocit, že je venku horko jako ve skleníku? Tak pak pro vás máme Skleník! A spoustu dalších knih, recenzí a zpráviček. A taky dvě super povídky od Jana UrbanaThea Addaira.

Film… Hm, ten kouše. Ano, připlaval k nám Meg, ale hlavně se vrací predátoři, jejichž revírem není zdaleka jen dálnice. Historie, expanze do dalších médií a návrat ztraceného syna Shanea Blacka. Jo, těšíme se. Ale naši pozornost si vybojoval i Upgrade. Tak trochu jiný mstitelský film. Jo a pokud se bojíte rádi, máme pro vás vše o Slender Manovi. Jupí.

Ale nezaháleli jsme ani jinde. V komiksech na vás vyskočí Magion, náš strip, recenze, nový český projekt inspirovaný Karlem Čapkem, ale i dvě velké pecky zahraniční – Umbrella AcademyKrysí královny. V historii se podíváme na čepel největšímu českému králi z rodu Přemyslovců a ve videohrách zapaříme Vampyra a další lahůdky. Ohlédneme se i za GameconemParconem, vykoumáme, co nového v srdci a duši geeka, a vůbec nabídneme veškerý myslitelný fantasy a sci-fi servis. No a jasně, novinky z Prima Cool nemohou chybět!

 

 

Pevnost 9 2018


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz