Lednová PEVNOST se transformuje do nového roku

Nejde to jinak, fakt ne. Musíme se pochlubit. Pevnost právě dosáhla dvoustého čísla. Jo. Dvě stě čísel, kdo to má? My to máme. Takže se ohlížíme do naší minulosti a přejeme si spolu s největšími jmény domácí fantastiky to nejlepší do budoucnosti. A ještě jsme sehnali zbrusu novou povídku Franty Kotlety, kterou jsme potom v redakci prznili, až se nám líbila hrozně a hrozně moc a bude se líbit i vám… Konec samožerství, jdeme dál!

Do kin se řítí jeden žlutej brouk, a není to člen Beatles. Je to transformer a my se podíváme tomuhle fenoménu pořádně na šroubek a matku. Od japonských hraček přes americké animáky po spektákly Michaela Baye. Všechno o nich víme a budete i vy! Naší tajnou radostí je ale nový netflixovský seriál o čarodějce Sabrině. Střední škola nebyla od dob Buffy tak zábavná… a asi nikdy tak krvavá a hororová. Super!

V literatuře ovšem poněkud zvážníme, protože se přesouváme do vesmíru, kde zuří válka hned v dvou nových strhujících space operách. Nejprve přiletí Roj a pak dosáhneme na Hranice Impéria. A jako bonus se podíváme na nové vydání legendární Enderovy hry. A u nových vydání ještě zůstaneme, protože ve vázané a ilustrované podobě vychází Nádraží Perdido, jedna z nejdůležitějších fantasy ever. Musíte mít. Ale na své si určitě přijdete i u zábavného Klanu, dojmete se u Dětí krve a kostí a vzděláte v knize mapující kariéru Woodyho Allena či život jedné královny z rodu Medicejských…

V komiksech jsme si pro vás pak připravili článek o skvělé, i cenou Hugo se pyšnící sérii Netvora. Ve videohrách pak Darksiders 3, Hitman 2 nebo Deep Sky Derelicts. A máme i reporty z Horrorconu nebo Fénixconu, to nejzajímavější z deskovek i geekských radostí. Haldu recenzí a novinek z knih, filmů i komiksů…

Tahle Pevnost je prostě důvod k oslavě!

 

Pevnost 01-19

 

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz